Dünyanın En Pahalı Parfümü – Sıkmaya Kıyamazsınız !

Dünyanın en pahalı parfümü hangisi olduğuna dair bir araştırma yapalım dedik ve gördüğümüz fiyat karşısında biz bile şaşırdık. Bakalım en pahalı parfüm hangisiymiş?

Parfüm için yıllardan beridir, Fransa’da kokudan bunalan insanların icat ettiği yönünde bir şehir efsanesi dolaşmaktadır. Aslında Fransızlar çok pismiş, yıkanmazlarmış ve pis kokularını gizlemek için parfüm icat etmişler denmektedir. Bu şehir efsanesinin ne kadar doğru olduğunu bilemeyiz ama Fransa gerçekten parfüm açısından oldukça zengin bir ülke olduğuna eminiz.

İnsanların bir kısmı birkaç denemeden sonra parfüm beğenir ve uzun yıllar aynı kokuyu kullanır. Bazıları ise her dönem değişik parfümler kullanmayı tercih eder. Nasıl olursa olsun insanlar güzel kokmak ister ve dünyadaki o kadar insanı düşününce büyük bir parfüm endüstrisi ortaya çıkar. Peki konumuza dönecek olursan dünyanın en pahalı parfümü hangisi olduğuna bir bakalım isterseniz.

Dünyanın En Pahalı Parfümü

Son zamanlarda ülkemizde her şeyin olduğu gibi parfüm fiyatları da uçmuş durumda. Elinizi hangisine atsanız 600 TL’den başlamaktadır. Tabi daha ucuzları ve daha pahalılara da yok değil. Biz de merak ettik ve “en pahalı parfüm hangisi?” diye sorarken bari bunu da yazalım dedik. İşte uçuk fiyata sahip o parfüm.

En Pahalı Parfüm

Lüks parfüm markası olan Nabeel The Spirit of Dubai firması tarafından üretilen “Shumukh “isimli bu parfüm dünyanın en pahalı parfümü olarak gösteriliyor. Türkçesi “En yüksek olanı hak eden” anlamına gelen parfümün içerisinde sandal ağacı, Türk gülü, misk, agar ağacı ve ismini vermek istemedikleri birkaç tane daha kokunun birleşiminden oluşturulmuş.

Dünyanın En Pahalı Parfümü

Dünyanın en pahalı parfümü olan Shumukh’in yapımı yaklaşık 3 yıl sürmüş ve 500’e yakın deneme sonrasında bu kokuya ulaşılmış. Ancak tabi ki de en pahalısını yapmak için uğraşan birileri varsa orada kesinlikle mücevher vardır. Firma parfüme elmas, altın koyamayacağına göre onlarda şişesine koymuşlar. Parfüm şişesi üzerinde 38 karattan fazla toplam 3571 tane elmas, 2.5 kilogram altın, yaklaşık 6 kilogram ağırlığında gümüş ve çok sayıda inci ile hayvan figürleri süslenmiştir. Üzerinde bu kadar mücevher olan ve en pahalı parfüm unvanını elinde bulunduran Shumukh’un fiyatı 1.3 milyon dolar aslında tam olarak 1.295 milyon dolar.

2. En Pahalı Parfüm İse DKNY Markasından

Aslında bu yazımızı sonlandıracaktık ancak sadece bir tane parfüm yazıp bırakmak istemedik. O yüzden dünyanın en pahalı ikinci parfümünü de sizlerle paylaşmak istedik.

En Pahalı Parfüm

Açılımı Donna Karan New York olan ve bir ara ülkemizde oldukça popüler hala gelen DKNY firması da Dubai’deki rakibinden geri kalmamış. DKNY ise üzerinde 183 adet safir, 2.700 adet elmas, 3 karat oval kesim yakut, yaklaşık 3 karat olan gül kesim ve 4 karat armut kesim pırlanta ile süslenirken, kapağında ise 2.5 karatlık sarı elmas yer almaktadır. Parfüm şişesinin dizaynını ünlü mücevher tasarımcısı Martin Katz ile çalışıldığı dile getirilmiştir.

Tüm mücevherlerin şişe üzerinde süsleme işlemi 1500 saat sürdüğünü ve New York şehrinin siluetine benzetilmeye çalışıldığı açıklanmıştır.

Parfümün ismi ise DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragrance Botte. Büyük ihtimalle fiyatını isminden zaten anlayacaksınız ama biz yine de yazmış olalım. DKNY sahip olduğu bu parfümün fiyatı 1 milyon dolardır.

Dünyanın en pahalı parfümü yazımızı beğendiyseniz belki Dünyanın En Pahalı Köpeği Hangisi ? yazımızda ilginizi çekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi