En Pahalı Giyim Markaları | En Pahalı 11 Giyim Markası

6.059

En pahalı giyim markaları her ne kadar cep yaksa da bilmekten bir zarar gelmez dedik ve listemizi 2020 yılında tekrar güncelledik.

Günümüz insanlarının bir çoğu üzerlerine giydikleri elbiselerin, taktıkları takı ya da saatlerin, giydikleri ayakkabıların marka olmasını tercih etmektedir. Bunun bir kaç tane sebebi vardır. Bunun sebeplerinden bazıları, ekonomik durumlarının iyi olması, marka takıntısı olanlar ya da o kadar para verince rahat olduğunu düşünenler. Eğer siz de marka giyiyorsanız, bu kategorilerin içinde bulunmaktasınız.  Biz de siz marka düşkünleri için dünyanın en pahalı 11 markasını listeledik.

En Pahalı Giyim Markaları

Marc Jacobs

En pahalı giyim markaları listemizin ilk sırasında, genellikle çanta, takı ve ayakkabı alanına yoğunlaşan Marc Jacobs markası yer alıyor. Marc Jacobs dünyada en pahalı 10 marka arasında yer almayı başarmıştır. David Beckham’da dahil olmak üzere saatlerini bir çok ünlü satın almıştır.

Versace

Gianni Versace tarafından 1978 yılında kurulan Versace, 10 yıl içerisinde dünyaya kendini kanıtladı. Bir çok ünlü, Madonna, Elizabeth Hurley, Prenses Diana, Tina Turner gibi ünlü isimler Versace markası en çok kullanan ünlülerin başında gelmektedir. 1997 yılında trajik bir olay yaşandı ve Andrew Cunanan isimli seri katil Gianni Versace’yi öldürdü. O zamandan şimdiye kadar markanın başında kız kardeşi Donetalla Versace yer almaktadır.

Valentino

Valentino markasının kadınları kendine aşık etmek için püf noktası olduğuna inanır. Özellikle gece elbiseleri denince akla gelen bir firma olmayı başarmıştır. Modern, zarif ve çekici elbiseler yaparak, zengin kadın müşterilerini çekmeği amaçlamışlardır.

Armani

Armani Giorgio Armani ve Sergio Galeotti tarafından 1975 yılında kurulmuştur. Armani Jeans, Armani Exchange, Armani Junior, Armani Casa, Giorgio Armani, Armani Collezioni, Emporio Armani, AJ gibi bir çok alt markası bulunmaktadır. Gözlük, iç giyim, parfüm, çanta gibi bir çok alanda kendini kanıtlamış bir marka olmuştur. !997 yılına gelindiğinde dünyada 2000’e yakın mağazası bulunmaktaydı. Bu rakam bu günlerde 4000’e yaklaşmıştır.

Dolce & Gabanna

Domencio Dolce ve Stefano Gabbana tarafından 1985 yılında İtalya’da kurulmuştur. D&G etiketi görünen ürünleri satın almak için büyük paralar harcanmaktadır. Son derece zarif ve göz alıcı elbiseler yaparak Hollywood’da isim yapmayı başarmışlardır. Son tasarımlarında masal dünyasını yaşatmayı amaçlamıştır.

Gucci

Guccio Gucci tarafından 1920 yılında İtalya’da yüksek kalitede deri kullandığı için ismi duyulmuştur ve 1921 yılında ilk mağazasını açmıştır. Dünyada bir çok insan Gucci desenini bilmektedir. Bugün şirketin geliri yaklaşık olarak 4.4 milyar dolar olduğu sanılmaktadır.

Chanel

Coco Chanel tarafından 1920’li senelerde kurulmuştur. İlk yıllarda Coco Chanel adını parfüm ile tanıtmıştır. Özellikle çantaları dünya üzerinde milyonlara yaklaşan satış rekorları kırmaktadır. Markanın bugünkü geliri yaklaşık 7 milyar dolardır.

Prada

Prada, hazır giyim deri ve moda aksesuarları, ayakkabı, bavul, saat, dış giyim gibi bir çok alanda ürünler sunmaktadır. Hatta bir telefon serisi istemesi üzerine 2004 yılında LG ile ortak bir telefon piyasaya sürmüşlerdir. İstanbul Nişantaşı’nda oteli bile mevcuttur. Şirketin bugünkü geliri 9.4 milyar dolardır.

 Dior 

Christian Dior tarafından 1945 yılında kurulmuştur. Yeni trendler yaratmak için sürekli eski dönemleri incelemekledir. Bu yüzden bazı firmalar bunun yanlış olduğunu söylemektedirler, Dior markasının bugünkü geliri 24 milyar dolar olduğunu düşünürsek bu yaklaşım hiçte yanlış değil gibi.

Louis Vuitton

En pahalı giyim markaları arasında belki de kadınlar tarafından en çok sevilen bir firma yer alıyor. Louis Vuitton tarafından 1954 yılında kurulan şirket, özellikle çanta ve bavul ürünleri ile ün salmıştır ancak elbise, takı, ayakkabı, iç giyim gibi bir çok alanda ürünleri bulunmaktadır. Dünyada 50’den fazla ülkede 460 adet mağazası bulunmaktadır. Bir söylentiye göre marka hiç bir zaman indirime girmez ve satılmayan ürünlerin yakıldığı söylenir. Şirketin bugünkü geliri 28 milyar dolardır.

Oscar de la Renta

En pahalı giyim markaları listesinin zirvesinde adı çok kişi tarafından duyulmayan bir firma yer alıyor. Belki bu markayı bilmiyor olabilirsiniz ancak 1960 yıllarda First Lady Jacqueline Kennedy’i giyindirmeyle bu işe başlamıştır. O günden bu zamana kadar bir çok başkan eşlerini, aile fertlerini giydirmiştir. Elbiselerinde cesur ve sofistike izler taşıdığı söylenir. Ünlü tasarımcı 84 yaşında kanser sebebiyle evinde ölmüştür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi