Parayı Basıp Vatandaşı Olabileceğiniz Ülkeler

1.067

Malum ülkemizin Avrupa Birliğine girme süreci herhalde 20 senedir devam ediyor. İstenilenlerin bir çoğunu yerine getirmemize rağmen hala pürüzler bulunmakta. Bence bizi Avrupa Birliğine almayacaklar, bu yaptırımlar da onların bahanesi.

Yok kokoreç yasaklasın, yok şu olsun yok bu olsun derken, insanların hevesi varsa artık kalmadı. Dediğim gibi bizi almayacaklar da işi yokuşa sürmekten başka birşey yapmıyorlar. Zaten bizi neden alsınlar ki, birliğe bir girsek ortalık karışacak. Ülkenin nüfusu bir anda %20 – %30 azalır. Akın akın yayılırız Avrupa’ya. Adamlarda bunu biliyor, o yüzden almıyorlar. Neyse ben ne anlatacaktım nereye geldik. Bazı Avrupa ülkeleri ve başka ülkeler para karşılığı vatandaşlık veriyorlar. Bunları sizler için listeledik. “Ne kadar arkadaş bir vatandaşlık” sorusunu burada yanıtlamaya çalaşacağız.

1 Almanya 

Dünya ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Almanya’da en az 250 bin Euro’luk yatırım yaparsanız, oturma hakkı elde ediyorsunuz. İlerleyen dönemde vatandaşlık başvurusu yapabiliyorsunuz. Hele birde Alman vatandaşlarına istihdam yaratırsanız, hayırlı olsun Alman oldunuz.

2 İngiltere 

İngiltere için; 1 milyon Pound’a yatırıma 5 yıl, 5 milyon Pound’a 3 yıl, 10 milyon Pound’a 2 yıl içinde vatandaşlık alabiliyorsunuz. Demek ki 100 milyon Pound’luk yatırım yapsanız vatandaş olmanız 30 saniye falan sürcek.

3 Malta 

Malta vatandaşlığı için 650 bin Euro kafi. Amerika ile vize anlaşması ve Schengen Bölgesi’nde bulunması Malta’nın artıları.

4 Slovakya

Slovakya için 1 milyon Euro’yu gözden çıkarmalısınız.

5 Macaristan

Macaristan biraz ucuz, 250 bin Euro’ya vatandaşlığı alabilirsiniz.

6 Arnavutluk

Arnavutluk elini korkak alıştırmış, 200 bin Dolar’a vatandaşlık veriyorlar.

7 Singapur

Singapur en zor vatandaşlık veren ülkeler arasında. Öncelikle banka hesabınızda 2 milyon Dolar paranız olması ve her yıl en az 150 milyon Dolar ciro yapmanız gerekiyor. Yani Singapur diyor ki “arkadaş benim ülkeme vatandaş olma, git başkasına vatandaş ol”.

8 Belçika

3 sene boyunca Belçika’da oturduktan sonra belli bir miktar paraya vatandaşlık veriyorlar.

9 Karadağ

Karadağ vatandaşlığı için 500 bin Euro’yu gözden çıkarmalısınız.

10 Dominik Cumhuriyeti 

Dominik Cumhuriyeti için tek kişi 100 bin Dolar, evli ve çocuğunuz varsa 200 bin Dolar. 4 gün 3 gece 700 bin Dolar, sanki otel 🙂  Dominik Cumhuriyeti vatandaşlığının en büyük artısı, Survivor’u yerinde izleyebilirsiniz.

11 Güney Kıbrıs

Bizim Kıbrıs’ın aşağısı olan Güney Kıbrıs için vatandaşlık ücreti 3 milyon Euro, yukarıya çıkarsan bedava.

12 Hong Kong 

Asya’nın en büyük turizm, endüstri ve ticaret pazarına sahip olan Hong Kong vatandaşlığı için 1 milyon 250 bin Dolar’lık yatırım yapmanız gerekmekte.

13 Uruguay 

Uruguay için kişi başı 200 bin Dolar para vermeniz gerekli. Yatırım falan istemiyorlar. Yani “şurdan 2 tam bir öğrenci” deyip vatandaş olabiliyorsunuz.

14 Amerika 

Amerika, hayaller ülkesi, eğer 1 milyon Dolar yatırım yaparsanız, hükümet size herhangi bir bölgesinde 500 bin Dolar’lık bir yatırım daha yapmanızı istiyor. Bunu da yaparsanız oturma izni alıyorsunuz. 5 yılda Amerika’da oturursanız, Amerika vatandaşı olabilirsiniz.

15 Avusturya

Avusturya için 10 milyon Euro’luk yatırım ve 2 milyon Euro’luk bağış yapmanız gerekiyor vakıflara. Ama makbuz kesiyorlar:) daha sonra vatandaş olabiliyorsunuz.

16 Ukrayna

Ukrayna en makulu, para mara vermenize gerek yok. Size bakıyorlar, hastalığınız yoksa ve aylık 1200 Dolar kazanıyorsanız, Ukrayna vatandaşlığı alabiliyorsunuz.

3 Yorumlar
  1. Ricco diyor

    1200 $ a Uruguay vatandaşlık veriyor ukrayna 100 bin dolarlık banka hesabi istiyordu yanlışlık var

  2. yusuf diyor

    memleketimin suyumu çıkmış .o kadar yatırımı Türkiyeye yap ekonomin büyüsün

  3. sevginaz diyor

    Benim memleketim bir başka

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi