Büyükler İçin Yapılmış En Pahalı 10 Oyuncak

1.302

Bu yazımızda büyükler için tasarlanmış en pahalı 10 oyuncağı listeliyeceğiz. Oyuncak derken altından yapılma futbol topu ya da elmaslarla süslenmiş Barbie bebeklerden bahsetmiyoruz, kimisi denizde gidebilen araba ya da 5 kişilik bir denizaltı gibi tarzında oyuncaklar.

Katil Balina Görünümlü Denizaltı

Bu güzel oyuncak katil balina Orka görünümlüdür. Su üzerinde 80 Km/s, denizin içerisinde ise 40 Km/s gibi bir hıza erişebiliyor ve 18 metreye kadar sıçrayabiliyor. Doğal olarak suyun içerisindeki bir şeye çarptığınızda delinmemesi açsından güçlendirilmiş gövdeye sahip. 2 adet kol yardımıyla hareket ettirebildiğiniz bu oyuncağın değeri 100 Bin dolardır.

Porsche 917 Görünümlü Yarış Pisti

1:32 ölçekli ve Porsche 917’nin birebir aynısı olan ancak tahtadan yapılma bu oyuncak, içerisinde küçük arabalarınızı yarıştırabileceğiniz eğlenceli bir oyuncak. İçerisindeki pist Fransa Le Mans pistidir hatta peyzajına kadar aynısıdır. Trafik lambaları, ağaçları ve seyircilerin oturduğu bölüm dahil birebir kopyalanarak yapılmıştır. Fiyatı 125 Bin dolardır. Benzer olarak Camaro Z28 Glen Yarış pisti 85 Bin dolar fiyatı vardır.

Watercar

Bu araç, 300 beygir bir Honda motor ile karada 128 Km/s, denizde ise 70 Km/s bir sürata çıkabilmektedir. Alt tarafında bot tarzında bir yapı bulunur ve suya girdiğinde tekerlekler yukarıya doğru yükselir, bu da suda daha kolay haraket etmesine yardımcı olur. Bu zevkli oyuncağın fiyatı 135 Bin dolardır.

Uçabilen “Hovercraft”

Hovercraft’a hepimiz filmlerden aşinayızdır. Genellikle nehir kenarlarında, hem suda hem de toprak üzerinde gidebilen, arkasında büyük bir pervanesi bulanan bir araçtır. Ancak bu Hovercraft diğerlerinden biraz farklı, 130 beygir gücünde bir motora sahip, yanlarında bulunan kanatlar sayesinde belli bir hıza ulaştıktan sonra havalanabiliyor. Bu sayede hem karada hem suda hem de havada  gidebiliyor. Tabi bu özelliği sayesinde fiyatı da oldukça artıyor. Bu Hovercraft’ın fiyatı 190 Bin dolar.

Elektrikli Araba 

Bu aracı kullanırken belki güvenliğinizden tedirgin olabilirsiniz ama aracın içerisindeki çelik barlar mevcut ve emniyet kemeri uçakta kullanılan kemerler ile aynıdır. Aracın en önemli özelliği tabiki bu değil, bu araç 0 – 100 Km/s 4 saniyenin altında bir süre ile hızlanmaktadır. Son sürati ise 190 Km/s gibi oldukça yüksektir. Bu arabanın başka bir güzel yanı park sorunu olmamasıdır. Yol kenarına dikey olarak park etseniz bile hiç bir sorun teşkil etmez. Boyutları oldukça küçük bir araba.Aynı şerit içerisine yan yana 3 adet sığabilecek kadar küçüktür. Fiyatı ise 200 Bin dolar gibi oldukça fazladır, aynı paraya çok güzel arabalar alabilirsiniz.

1966 Model “Batmobil”

Bu araç 1960 yıllarında televizyonlarda yayınlanan Batman’in kullandığı araba ile birebir aynı olarak dizayn edilmiş. 430 beygir gücünde bir motora sahip ve Lincoln marka bir aracın üzerinde oynanmıştır. Fiyatı 200 Bin dolardır.

Helicycle

2 kişilik olan bu makine hem karada hem de havada gidebilen bir araç. !0 dakika içerisinde motorsikletten helikoptere ya da helikopterden motorsiklete dönüşebiliyor. Araçta bulunan 230 beygirlik motor sayesinde,  havada 180 Km/s gibi bir hıza ulaşabiliyor.Bir depo benzin ile karada 1200 kilometre havada ise 350 kilometre yol katedebiliyor. Ancak bu araç ile yükselmek biraz riskli, 1200 metre yüksekliğin altında kullanılmak için tasarlanmıştır. Fiyatı ise 395 Bin dolardır.

Restore Edilmiş Savaş Botu

PT-728 isimli bu bot (gerçi bot dediğimize bakmayın) dünyada kalan 12 bottan biridir. 1967 yıllarında bu botu devriye gezmesi için tasarlanmıştır. Üzerinde devre dışı bırakılmasına rağmen silahlar bulunmaktadır. 1100 beygir gücünde bir motora sahiptir ve yaklaşık 80 Km/s hıza ulaşabilir. Bu oyuncağın fiyatı 1 Milyon dolar gibi oldukça astronomik bir rakamdır.

Giyilebilen Robot

Hepimiz bu fikre fillerden aşinayız. Biri kafasına bir kask, ellerine eldivenler takar ve robotun haraketlerini kontrol eder. Bu makine aynen budur.İlk olarak Japon firmasının yarattığı bu prototip robot, oldukça ağır ve hareket kabiliyeti sınırlı olmuştur.2012 yılında bu robotu satmayı amaçlamışlar ancak fiyat etiketi ve sınırlı olmasından dolayı kimse yaklaşmamıştır. Daha sonra 2013 yılında tasarımcı olan Matt Denton bu robota giyilebilir bir teknoloji entegre ederek, filmlerde gördüğümüz o akıl almaz robotu tasarlamaya yardım etmiştir. Bu robot ile 10 kilometre boyunca yan yana yürüyebilmektesiniz. Fiyatı 1.3 Milyon dolar.

5 Kişilik Denizaltı

Çok zenginsiniz ve kayıp bir hazineyi bulmak istiyorsunuz ya da denizin derinliklerini keşfetmek istiyorsunuz. İşte tam size göre bir oyuncak. 2 adet pil ile (pil dediysek kalem pil değil elbette) 8 saat boyunca denizin derinliklerinde dolaşabilirsiniz. Normal bir dalışın aksine, diğerleriyle konuşma ya da yemek yeme ya da çok uykunuz geldiyse uyuma fırsatınız da var. Bu 2.7 Milyon dolar değerindeki oyuncak ile denizleri keşfetmek artık çok kolay.(Tabi zenginseniz) Bu para bu makineye çok derseni 2 kişilik versiyonuda mevcut, onun değeride 2 Milyon dolar.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi