Dünyanın En Pahalı 10 Kuaförü

3.199

Ülkemizde kadınlar depresyona girdiklerinde ya da hayatlarında bir değişiklik yapmak istediklerinde ilk gittikleri yer kuafördür. Ya saçlarını kestirirler, ya renklerini değiştirirler, ne bilim değişik şekiller yaptırırlar. Ülkemizde çok yüksek ücret vererek yaptırabileceğiniz kuaförler mevcut, bu listemizde sadece saç kesimi baz alınarak yapılmış, dünyanın en pahalı 10 kuaförünü listeliyoruz.

10 Oribe 400$

Küba doğumlu kuaför, ilk salonunu New York’da  Plaza Hotel’de açmıştır. İş hayatına Garren isimli efsane olarak anılan bir kuaförün yanında asistan olarak başlamıştır. Jennifer Lopez’in kuaförü olan Oribe 400 $’a saç kesimi yapmaktadır.

9 Serge Normant 500$

Fransız kuaför Serge Normant, Sarah Jessica Parker ve Ellen Barkin gibi ünlü isimlerin saçlarını kesmektedir. Bu isimden saç kestirmek istiyorsanız, New York ya da Los Angeles’da bulunan salonlarına gitmeniz gerekmektedir.

8 Chris McMillan 600$

Friends dizisinde oynadığından beri, Jennifer Aniston‘un kuaförü olan, Chris McMillian, ortalamanın üzerinde bir fiyata saç kesmektedir. Gerçi 600 dolar Jennifer Aniston için belki fazla para gibi durmayabilir ama normal bir müşteri için oldukça fazla.

7 Sally Hershberger 600$

Manhattan gibi lüks bir yerde salonu bulunan Sally Hersberger, Meg Ryan’ın o ikon olan kısa saçlı halini tasarladıktan sonra müşteri sayısı oldukça artmıştır. Şu anda Tom Cruise ve Hillary Clinton gibi ünlü isimler saçlarını Hersberger’e emanet etmektedir.

6 Frederic Fekkai 750$

90’lı yıllarda 300$ gibi afaki bir fiyata saç kesmeye başlayan Frederic Fekkai, o zamanlarda oldukça fazla tepki almıştır. Ancak fiyatında hiç bir indirime gitmeyen ve aksine gün geçtikçe fiyatını artıran Fekkai, 22 dolara satılan şampuan markasıyla oldukça büyük bir servet kazanmıştır. Meryl Streep, Uma Thurman, Charlize Theron, Sigourney Weaver, Salma Hayek ve Scarlett Johansson gibi ünlü isimlerin saçlarını tasarlamaktadır.

5 Orlando Pita 800$

Genellikle Hollywood filmlerinde ve moda haftalarında çalışan ve prestij isteyenlerin gitmek isteyeceği bir kuafördür. Julianne Moore, Julia Roberts ve Gwyneth Paltrow gibi ünlü isimler saçlarını tasarlatmak için Orlando Pita’ya gitmektedirler.

4 Ted Gibson 1.200$

Salonunu ilk açtığında 950 dolara saç kesimi yapan Ted Gibson, müşterilerinin ve popülerliğinin artması sonucu fiyatını 1200 dolara yükseltmiştir. Renee Zellweger ve Anne Hathaway gibi ünlü isimlerin saç tasarımcısıdır.

3 Rossano Ferretti 1.600$

Ünlü isimlerin en çok gittikleri saç tasarımcısı olan Ferretti, Armani, Dior, Yves Saint Laurent gibi moda firmalarının  modelleri için çalışmıştır. Popülerliği arttırdıktan sonra oldukça fazla müşteri ile çalışan Ferretti’i Angelina Jolie gibi ünlü ismin tasarımcısıdır.

2 Stuart Phillips 16.000$

Popüler İngiliz kuaför Stuart Phillips’in ünlü listesinde Jamie Oliver, Jean Claude Van Damme ve Benicio Del Toro gibi isimler bulunmaktadır. Saç kesiminin yanında, masaj, şampanya servisi ve evinizden limuzin ile salona gitme gibi hizmetler fiyata dahildir.

1 Ken Modestou 23.000$

Brunei Sultanının saç tasarımı üslenen Ken Modestou, dünyanın saç kesimi için en fazla ücreti alan kuafördür. Sultan için para fazla önemli olmadığı için saç kesimi için, Singapur’a birinci sınıf uçak biletiyle gidip saçını kestirip geri dönmektedir.

Bu isimleri gördükten sonra mahalle kuaförünüzün kıymetini bilin:)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi