Dünyanın En Pahalı Gelinlikleri

1.221

Ünlüler evlendiği zaman hiç bir harcamadan kaçmadıklarını hepimiz anladık. Gelinlik konusunda da hiç para sınırları yoktur. Dantel işlemeli, üzerinde değerli taşlarla süslü gelinlikler gibi dünyanın en pahalı 10 gelinliğini sizler için listeliyoruz.

10 Nicole Richie’nin Gelinliği

2010 yılında rock yıldızı Joel Madden ile dünya evine giren Nicole Richie, Marchesa tarafından tasarlanan bu gelinlik, 100 metreden fazla kumaş harcanarak yapılmıştır. Gelinliğin fiyatı 20 Bin Dolardır.

9 Chelsea Clinton’ın Gelinliği

Clinton ailesi belki gelinliği çok para harcamamış olabilirler ancak 3 Milyon Dolar değerinde bir tören hazırlamıştır. Vera Wang tasarımı, belinde gümüş bir kemer bulunan bu sade gelinliğe 32 Bin Dolar ödemişler.

8 Kim Zolciak’ın Gelinliği

Beverly Hills Baracci moda evinin tasarımı olan bu gelinlikte, dantel işlemeleri, boncukların ve üzerindeki Swarovski taşlar sayesinde fiyatı 58 Bin Dolar civarındadır. Bu işlemeler sayesinde gelinlik yaklaşık 15 kilogram ağırlığı vardır.

7 Madonna’nın Gelinliği

Stella McCartney tarafından tasarlanan bu gelinlik, Madonna’nın tasarımcısı ile samimi olmasından dolayı oldukça büyük bir indirimi vardır. Madonna’ya yaklaşık 80 Bin Dolar ödemiştir.

6 Victoria Beckham’ın Gelinliği

1999 yılında evlenen Victoria Beckham, Vera Wang isimli tasarımcı tarafından dizayn edilen bu gelinlik için 100 Bin Dolar ödemiştir.

5 Jessica Biel’in Gelinliği

Justin Timberlake ile 2013 yılında dünya evine giren Jessica Biel, pembe renkli Giambattista Valli imzalı bu gelinliğin fiyatı tam olarak açıklanmamıştır. Ancak aşağı yukarı 150 Bin Dolar civarındadır.

4 Prenses Diana’nın Gelinliği

David ve Elizabeth Emanuel tarafından Prenses Diana için, 1981 yılında efsanevi bir gelinlik tasarladılar. İpek kumaş üzerine 1000’den fazla inci işlenerek yapılmış bu gelinliğin 150 Bin Dolar fiyatı vardır.

 3 Amal Alamuddin’in Gelinliği

George Clooney ile geçtiğimiz senelerde dünya evine giren Amal Alamuddin, Oscar De La Renta tasarımı olan, üzeri incilerle işlenmiş olan bu gelinliğin fiyatı 380 Bin Dolardır.

2 Kim Kardashian’ın Gelinliği

Vücudunun belli bir bölgesiyle, ismini dünyaya duyuran Kim Kardashian, geçen senelerde şarkıcı ve yapımcı Kanye West ile dünya evine girdiler. Kim Kardashian Givenchy marka gelinliğe 400 Bin Dolar ödemiştir.

 

1 Vera Wang Tasarımı Tavuskuşu Gelinliği

Şimdiye kadar yapılmış en eşsiz gelinlik modelidir. 2009 yılında tam 2009 erkek tavuskuşu tüyünden yapılan bu gelinlik, Jennifer Lopez’in giyeceği konuşulmaktaydı. Ancak o düğün hiç bir zaman yapılmadı. Gelinliğin fiyatı 1.5 Milyon Dolar. Lafı gelmişken söyleyeyim içimde kalmasın, tamamen hayvan eziyetinin bir göstergesi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi