Ferrari F80 Konsept İncelemesi

1.306

İtalyan tasarımcı Adriano Raeli tarafından tasarlanan bu konsept oldukça dikkat çekiceğe benziyor. Ferrari markasının ürettiği her otomobil, dünya çapında dillere destan olduğu bir gerçek ancak bu konsepti başka bir şey.

0-100 kilometre hızlanması sadece 2.2 saniye olan ve son sürati 496 Km/s (hayır, yanlış yazmadım merak etmeyin 🙂 ) Kaputunun altında  V12 olacağı düşünülen bu araca  çift turbo beslemeli V8 bir motor konulmuş olup 1200 beygir elde edilmiştir.Motorun 900 beygirini kendi sağlıyor geri kalan 300 beygirlik kısmı KERS teknolojisi sağlamaktadır. Bu konsept araçta hibrit teknolojisinden yaralanmaktadır.

KERS teknolojisini kısaca özetlemek gerekirse, F1 araçlarında kullanılan bir sistem. Bu sistem motordan bağımsız bir şekilde araca ekstra itme gücü sağlamaktadır. Temelinde frene basıldığında kaybedilen momentumu, bir çark sayesinde elektrik olarak depolayan ve lazım olduğunda kullanılabilen bir teknoloji. Oldukça dahiyane. Arkanıza yaslanın ve bu harika arabanın keyfini sürün, en azından resimlerine bakarak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi