Geleceğin Otomobili “Faraday Future FFZERO1”

526

Tesla başta olmak üzere bir çok elektrikli otomobil üreticilerisi, Faraday Future FFZERO1 otomobilini gördüklerinde büyük bir şaşkınlık içine girdiler. Sebebi çok belli değil mi? Fütüristik bir dizayna sahip olan bu araç sanki yıllar sonra üretilecek araçlara öncü olacak cinsten. Otomobil firmaları ellerinden gelenin en iyisini tasarlamaya çalışıyor ancak büyük ihtimalle bundan daha öteye gidemeyeceklerini anlamışlardır.

Aracın bir çok özelliği mevcut ama diğerlerinden farklı olarak, sürücünün kan dolaşımı daha rahat olması için, sürücü 45 derecelik açı ile aracı kullanmaktadır ve araç her ortama adapte olabilecek şekilde tasarlanmıştır. İster yolda, ister pistte isterseniz de arazi ortamında kullanabilme imkanı sunar. Bunu da direksiyonda bulunan düğmelere basarak yapabiliyorsunuz. Araç ultra hafif olması için tüm parçalar karbon fiber tasarlanmıştır. Her tekerlek için 4 ayrı elektrikli motor bulunur ve bu da aracın 1000’nin üstünde bir beygir gücüne sahip olması sağlamaktadır. 0 – 100 km/s hıza 3 saniyede gibi kısa bir sürede çıkar ve son sürati 320 km/s olarak ölçülmüştür.

Faraday Future FFZERO1 geleceğin otomobili olarak lansman yapılmıştır. Bu otomobil çevre dostu bir aracın ne kadar performanslı olabileceğinin ilk elden kanıtıdır ki Tesla firmasının bu kadar telaşlanmasının 1 sebebide budur. Bakalım Tesla’nın bundan sonraki adımı ne olacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi