Yurdum Dizilerinin Zenginlik Anlayışı

827

Yurdumuzun dizilerinde konu genel olarak aynıdır, ya zengin erkek fakir kız ya da fakir erkek zengin kız. Bu fakir olan her kimse başı beladan kurtulmaz, yanındaki zengin arkadaşıda onu bu derdinden kurtarmak için dünya para harcar, ne bilim suç felan işler, kendisinden hiç beklenmeyen davranışlarda bulunur.

Bu listemizde Türk yapımı dizileri içerisindeki zenginlerin olmazsa olmazlarından, zenginlik anlayışından bahsedeceğim.

Yazıda Neler Var?

1 Gündem

Bu zenginlerin hiç işten güçten bahsettiği yoktur. Varsa yoksa aşk. Yok işler iyi mi ? Bu Türkiye’nin durumu ne olucak? umurlarında olmaz. Zengin olan erkekse genelde 2 kadın arasında kalır, biri kendi ekonomik seviyesinde diğeri paçoz olan kadınlar arasında seçim yapmak zorundadır. %1oo paçozu seçer ancak hemen kavuşamazlar. Fakir kadının yapmak zorunda olduğu her 15 bölümde 1 olan, kıskançlık krizleri vardır. Bu sırada diğer zengin olan kadın devreye falan girer.

Zengin olan kadınsa, ya babasının ortağının oğlu ya da okuldan zengin bir çoçuk mutlaka kıza salça olur, kız bundan rahatsız olduğu an bizim esas oğlan çıkar ve kurtarır. Fakir oğlan her zaman mert, dürüst ve güvenilir olmak zorunda, zengin olanı ise üçkağıtçı, entrikacı olmak zorundadır.

2 Evleri

İlk olarak zenginler senin benim gibi apartman dairesinde yaşamazlar, onların havuzlu bir villaları ya da 12 dönümlük arazinin içine yapılmış bir konakları yoksa yaşayamazlar. Zenginliklerini izleyicilerin gözüne sokmak için bahçeleri her daim yeşil, havuzları hep masmavi, kapılarında mutlaka 1-2 güvenlik olmak zorundadır. Hizmetçileri olmazsa zengin sayılamıyorlardır.

3 Giyim Kuşam

Dizilerde zenginler mutlaka röpteşambır (ismini yazmak için bile google baktığımız, Nuri Alço’nun resmi giysisi) giyerler, takım elbisesiz dolaşmazlar, zengin kadınlar evde kontes havasında dolaşmak zorundalar. Asla pijama giymezler, tatil bile olsa eşofman giymek akıllarının ucundan geçmez.

4 Araba

Zenginlerin kapılarının önünde en az 2 araba olmak zorundadır ve her arabanın ayrı ayrı şoförü bulunur. Diziye yeni giren biri için her zaman garajlarında 2-3 araba bulundururlar. Yeni gelenlere şoför bulmak onlar için çoçuk oyuncağıdır, hemen bir şoför tahsis edilir.

5 İş Yeri

İş yeri dedim ama zenginlerin iş yeri olmaz, holdingleri, plazaları, fabrikaları olur. Altlarında en az 300 adam çalıştırmaları mecburidir. İş yerine kafalarına estikleri zaman giderler hatta zaman zaman 2-3 ay uğramazlar. Buna rağmen asla para kaybetmezler üstüne üstlük servetlerini 3’e 5’e katlarlar.

6 Yemek

Hizmetçi tarafından hazılanan, içinde salamından mangosuna kadar envai çeşit yiyecek bulunan, yanında portakal suyunun şart koşulduğu bir tepside kahvaltı yaparlar hatta çoğu zaman, hizmetçi kadının 1 saat uğraştığı tepsiden 1-2 çatal bir şey yerler ve kalkarlar.

Hiç akşam yemeği yemezler, sabah yedikleri 3 lokma ile akşamı ederler. Kimsede sormaz akşam ne yiyeceğiz diye. Normal insanlar gibi acıkmazlar. Yemek yememek zenginliğin şanındandır.

7 Uyku

Zenginler günde 2-3 saat uykuyla dururlar. Heh birde bizim gibi 8 saat uyusalar bizden ne farkları kalır. En zengin olan hiç uyumadan 3-4 gün geçirebilir.

 

8 Aile

Zenginin mutlaka 1 ya da yerine göre 2 gayri meşru çoçuğu olmak zorundadır. Bu zampuş adam yerinde duramaz sağa sola salça olur ve zenginliğine göz dikmiş hain bir kadın, hamile kalınca kimseye haber vermez. Eğer duyulursa kıyamet kopacağını düşünür ve zengine şantaj yapmadan duramaz. İlk başlarda bu gayri meşru çocuk dışlanır daha sonraları duruma göre kabul edilir veya para teklif edilmek süratiyle kovulur.

9 Sağlık

Zenginler, senin benim gibi grip olmazlar, hiç bir zaman üşütmez, böbrekleri ağrımaz. Eğer illaki hasta olacaklarsa milyonda bir olan ya da tedavisi pahalı bir hastalık seçerler. Mutlaka hastahane komple kapatılır, doktorlar onların emrine çalışır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi