Dünyanın En Pahalı Sneakers Ayakkabıları

1.378

Sneakers ayakkabıları, spor tarz giyinmekten hoşlanan insanlar için üretilmiş ürünlerdir. Klasik tarz beğenenlerin, hiç mi hiç hoşlanmadığı bir ayakkabı modeli, aslında oldukça rahat olduğunu düşünüyorum ama doğru söylemek gerekirse sneakers ayakkabılar, oldukça kaba, şekilsiz, tipsiz olabiliyor. Nike, Adidas gibi spor kıyafetler üreten firmaların, ünü sporcuların isimlerini vererek ürettikleri bu ürünlerin en pahalılarını sizler için listeliyoruz.

10 BRONZE AIR JORDANS: $2,250

MSenna isimli biri tarafından üzerine sprey sıkarak, bronz rengine boyayıp satmayı planlamış. 500 metreden farkedilecek tarzda bir ayakkabı yaratan tasarımcı, ürettiği modeli sattığı merak konusu.

9 GOLD-DIPPED NIKE DUNKS: $6,000

24 ayar altın kaplamalı Nike modeli, oldukça göz alıcı görünüyor. Kenneth Courtney adlı bir santçı bu ayakkabıdan 6 çift alarak adından oldukça fazla söz ettirmişti.

8 Nike SB Flom Dunk High 7500$

Kırmızı, yeşil, kahverengi ve siyah rengin kullanıldığı bu ayakkabı modelinin üst kısımları, Gucci tasarımcıları tarafından tasarlanmıştır. Bu Nike modeli sadece seçkin mağazalarda satışa çıkarılmıştır.

7 AIR JORDAN 11 -11.000$

Micheal Jordan’ın, Air Jordan adlı firmasının ürettiği bu ayakkabının, 11 adet renk seçeneği bulunmaktadır. Üstüne para verseler giyipte dolaşmayacağınız bir ayakkabı modeli olan Air Jordan 11, giymek için birde dünya kadar para verenler var. Enteresan gerçekten.

6 UNDFTD X AIR JORDAN 4: $15,000

Sadece 79 adet üretilen bu güzel olmayan ayakkabı modeline kimin bu kadar para verdiğini açıkçası merak eder oldum.

5 AIR YEEZY 2 (RED OCTOBER): $17,000

Kanye ve Nike ortaklığından çıkarılan bu ayakkabı, her yerinin kırmızı olmasından dolayı “kızıl ekim” olarak anılmaktadır. Kanye West bu modeli giydikten sonra oldukça fazla satılılmıştır.

4 NIKE AIR MAG – 37,500 $

Bu model, Gelceğe Dönüş filmi için tasarlanan bir ayakkabıdır. Filmde giyilen bu sneakers modeline, açık arttırmada 37.000 dolara alıcı bulmuştur.

3 DIAMOND ENCRUSTED AIR FORCE 1 : $50,000

Sanatçı Big Boi, pahalı takıları ve ayakkabıları seven bir rapçi, toplamı 11 karatı bulan şampanya rengi elmaslarla süslü sneakers tasarlanmıştır. Bizimkiler parmağına elması zor takarken elin adamı ayağına giyiyor.

2 AIR JORDAN 12 :  $100,000

Drake ve Jordan markaları tarafından geliştirilen bu model, ortaklıklarının hediyesi olarak geliştirildi. Yoksullara yardım amaçlı açık arttırmaya çıkarılan bu sneakers modeli 100.000 dolara alıcı buldu ve paranın yoksullara hepsi bağışlandı.

1 AIR JORDAN 12 (FLU GAME): $104,000

1997 finallerinde Utah Jazz karşısında 38 sayı atan Micheal Jordan tarafından maç sonunda Jazz taraftarı olan bir çocuğa imzalanarak verilen bu ayakkabı, açık arttırma sonunda 104.000 dolarlık rekor bir fiyatla satılmıştır.

Ne kadar saçma ayakkabılar ne kadar uçuk fiyatlara satılabiliyor gördünüz mü? ve bunu alanlarda var. Çok ilginç bir durum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi