En İyi 4 Borsa Oyunu

1.069

Borsada para kazanmak için en önemli etkenlerin başında deneyim gelmektedir. Paranızı çar çur etmeden, kendinizi denemeniz açısından sanal olarak cep telefonunuza indirebilceğiniz bir kaç tane oyunu sizinle paylaşmak istedim.

Aracı kurumlar üzerinde demo hesap açarak oynayabileceğiniz, önceki yazımızda sizlere demo hesap nedir? yararları nelerdir? konusunu anlatmaya çalışmıştık, sadece masaüstü bilgisayarlarda değil, cep telefonu ve tabletler ile uyumlu olan bu uygulamarı indirip, kendinizi deneyip, geliştirebilirsiniz. Sonuçta siz bunu para kazanmak için yapıyorsunuz ve bu tarz oyunlar ya da demo hesaplar olmazsa, kendinizi geliştiresiye kadar bir sürü para harcarsınız ki bu da çok saçma olur.

Şimdi kendinizi geliştirip, deneyim kazanabileceğiniz borsa oyunlarını listeleyelim.

4 Virtual Stock Exchange

Dünya piyasalarını takip edebileceğiniz, gerçek zamanlı sanal portföy oluşturabileceğiniz bir borsa oyunu ama bu oyunda ingilizce ne yazık ki. Bu oyunu yalnızca bilgisayar üzerinde oynayabiliyorsunuz. Bu oyunun bir avantajı, diğer oyuncular ile bir konu üzerinde fikir alış verişi yapabilme imkanı sunuyor.

3 Stock Market Game

SIFMA Foundation tarafından geliştirilen bu borsa oyunu, yeni yatırımcıların deneyim kazanmanız ve öğrenmeniz açısından güzel bir oyun. Stock Market Game borsa oyunu en iyisi olarak gösterilmektedir. Bunun nedeni ise kendilerini sürekli geliştirmeye çabalamalarından kaynaklanmaktadır. Amerikan Araştırma Enstitüsü tarafından sürekli güncel tutulan ve geliştirilen bu oyun, finans bilgilerinizi ve deneyimlerinizi güçlendirme amacındadır. Kendi performansınızı analiz ederek sizlere sonuç verebilen ayrıca bir eğitmen ile anında iletişime geçebilme imkanı sunmaktadır. IOS veya Android tabanlı telefon ya da tabletlerinize indirebileceğiniz, masaüstü bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz bir oyun ama sadece ingilizce dil desteği sunmaktadır.

2 Wall Street Survivor

İngilizce olarak hizmet veren bu borsa oyunun asıl amacı borsa eğitimi üzerine geliştirilmiştir. Bunun yanı sıra hem öğrenip hem de öğrendiğiniz bilgileri,  demo bir hesapta da olsa gerçeğe dönüştürebilmenize olanak sağlıyor. Bu borsa oyunun içinde finans konularında bir çok video ve döküman bulabilmektesiniz.

1 Flick A Trade (Türkçe)

Bu oyunu ister masaüstü bilgisayarınızda ister cep telefonu ya da tabletinizde kolayca oynayabilirsiniz. Londra merkezli olan bir firma ek bir ofisinde, 20 yıllık borsa deneyimi olan Türk tarafından geliştirilen bu oyun, en iyi borsa oyunları arasındadır. İlk olarak IOS tabanlı yani Apple ürünlerinde geliştirilen bu oyunu Android tabanlı cep telefonu ya da tablet içinde uyarlanmıştır. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu oyun ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Türkçe dil desteği vermesi bizim için önemli bir artı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi