İnternette Satılan En İlginç ve En Pahalı 7 Ürün (Part 2)

Daha önce İnternette satılan en ilginç ve en pahalı 9 ürün konusu yazmıştık. Konuyu özetlemek gerekirse başlığından da anlaşılacağı gibi internette satılan en ilginç aynı zamanda en pahalı ürünleri listeliyoruz. İlk konuyu part 1 olarak nitelendirirsek, part 1’de kendi hayatını satan bir arkadaş, uzaya kendi rızası ile gönderildiği öne sürülen ve hatta buna ilişkin bir belgeyi bile imzalamış bir maymun ya da ünlü bir iş adamı ve yatırımcı olan Warren Buffet’le  öğle yemeği yemek, aklımızda kalanlar.

Part 2 listemizde en az part 1 kadar ilginç ve saçma ama aynı zamanda istenilen rakamlar bir hayli yüksek.Bakalım bu 7 ürün neymiş?

7 Barry Bond’s 715th Home Run Topu

2006 yılında AT&T Park’da oynanan beysbol maçında “Home Run” ile rekor kırılmıştır. Home run’ın ne olduğunu anlatmam gerekirse, oyunda bir top atan var bir de topa vuran. Topa vuran oyuncu topu saha dışına gönderecek şekilde vuruyor ve sahada yer alan bölgelerde rahat rahat koşuyor. Bu sayede takımına puan ya da puanlar kazandırıyor. Saha dışına giden topu Andrew Morbitzer isimli bir taraftar yakalamış ve internetde 220 bin dolara satışa çıkarmış.

6 Zagami Göktaşı

1962 yılında Zagami göktaşı Nijerya yakınlarına Mars’tan düştüğü sanılıyor. Bu göktaşını bulan insan Mars’tan düştüğünü söyleyerek 2006 yılında, çokta bir şeye benzemeyen bu taşı internette 450 bin dolara satışa çıkarmış.

5 Enzo Ferrari

Ferrari’nin efsane otomobili, her hangi bir yerde görebileceğiniz türden bir araç değil hatta o çok pahalı ve lüks arabalar satan galerilerde de çok nadir görürsünüz. Dünya da 400 adet üretilen bu araç sahibinden bir tanesi, arabasını internette satmayı düşünmüş ve 650 bin dolarlık fiyatla satışa sunmuş.

4 Bridgeville, California

Kuzey California’da yer alan bu kasabanın nüfusu toplam 18 kişidir. Daha öncede internette satılığa çıkarılan bu kasaba, ilginçtir ki satılmış ancak alan arkadaş, resimlerin gerçeği yansıtmadığını, haşat durumda olduğunu görüne satışı iptal etmiştir. Bu sebeple kasaba halkı kasabayı tamir edip, sağını solunu düzeltip tekrar internette satışa çıkarmak için çabalıyorlar..

3 Savaştan Korunmak İçin Ev

Kullanılmayan bir füze silosu alan Gregory Gibbons ve Bruce Francisco, bu siloyu gömerek olası bir savaşta, korunmak amacıyla bir yer tasarlamışlar. New York’un Adirondack Dağlarında yer alan bu yapıyı bitirdiklerinde 18 milyon dolar gibi oldukça yüksek miktarda bir fiyat istemişler ancak alan çıkmayınca 2 milyon dolara kadar düşmüşlerdir.

2 Albert, Texas

Bridgeville kasabası gibi satışa sunulan bir yer ama bu sonucu  Bridgeville’den daha iyi olmuştur. 2003 yılında sigortacı Bobby Cave Albert’i 215 bin dolara satın almış. eski yapısını bozmadan restore ettirdiği bu yerin şimdilerde 2.5 milyon dolara satmaktadır.

1 Gulfstream II Jet

Özel uçak zenginliğin şanındandır. Ultra zengin insanlarda mutlaka bulunur. Hem gösteriş yaparlar hem de istedikleri yere istedikleri zaman giderler, trafiğe takılmadan. Check-in yaptın mı? ya da uçak saat kaçta? gibi dertleri hiç olmaz. 2001 yılında Tyler Jet firması Gulfstream jetini 4.9 milyon dolara internette satışa koymuş. Afrika merkezli Charter havacılık şirketi bu jeti satın almıştır ancak komik olan, jeti internetten değilde Tyler firmasına gidip satın alsalardı, jetin fiyatı 1 milyon dolarmış.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi