En Pahalı ve En İlginç 9 Ürün

1.393

En pahalı ürünler genellikle gizli görüşmelerde, kimselerin duymayacağı yerlerde satıldığı düşünülür. Ancak bu yazımızdaki ürünler internette satışa çıkıyor. Satılan şeyler o kadar ilginç ki ve bir o kadar pahalı ki görünce şaşırcaksınız.

İnternetten alış veriş yapmak son zamanlarda iyiden iyiye arttı. Artık mağaza, alış veriş merkezi dolaşma devri yavaş yavaş kapanıyor. İnsanlar artık dolaşarak alış veriş yapmaktan sıkıldılar. Bir ara meraktan olsa gerek alış veriş merkezleri tıka basa doluydu. Ancak günümüzde işler çok değişti.

İnsanlar ihtiyacı duydukları ürünleri, internette  bularak ister kredi kartıyla isterlerse de kapıda ödeme seçenekleriyle, yerlerinden hiç kıpırdamadan kapılarına kadar geliyor. Ülkemizde de e-ticaret dediğimiz bu sektör iyiden iyiye arttı. Hiç düşünmeyeceğiniz ürünlerin bile alıcısını bulabiliyorsunuz. Ama bazı satılan ürünler var ki çok ama çok ilginç. İstenilen fiyatlar ise oldukça iddialı. Sizler için dünyada satışa çıkarılmış en ilginç ve tabi ki en pahalı ürünleri listeledik.

İnternette Satılan En Pahalı Ürünler

Honus Wagner Beyzbol Kartı – 1.265 Milyon $

Liste başında yer alan ürün bir beyzbol kartı. Honus Wagner 1897 ve 1917 yılları arasında oldukça popüler bir beyzbol oyuncusuydu. Bir çok koleksiyoncu bu kartın sahibi olmak için uğraştı ve arz çok olduğundan kartın fiyatı 1.265 milyon dolara alıcısını buldu.

Warren Buffet İle Öğlen Yemeği – 2.63 Milyon $

Bu sıradaki dünyanın en pahalı satılan ürünü değil bir sadece bir yemek ama dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Warren Buffet’la. Buffet 1930 doğumlu, hisse senedi yatırımcısı, hayırsever kişiliği ile ön planda olan ve Forbes 2011 yılına göre 62 milyar dolarlık serveti bulunan biridir.Kazananın lüks bir restoranda yemek yiyeceği açık arttırma sonucu 2.63 milyon dolarlık teklif ile son buldu. Kazanın umarım işini yaramıştır bu yemek.

Albert Einstein’nın “Mektupları” – $3 Milyon $

ALber Einstein’nı pek anlatmaya gerek duymuyorum, hepimiz az çok onu tanıyoruz. Yaşadığı zaman dilimimde kuramları, teorileri ve yüksek zekasıyla ün kazanmış bilim adamı ve filozoftur. Einstein’in ateist görüşlerinin de yer aldığı bu mektuplar (toplamda 3 mektup) 2012 senesinde 400,000 dolara alıcı bulmuştur. Bu mektupların şimdiki fiyatı 3 milyon dolardır.

Action Comics No:1 Çizgi Roman – 3.2 Milyon $

Action Comics “Hope Diamond” isimli çizgi romanın ilk sayısı 1938 yılında piyasaya sürülmüş ve farklı olduğu için o dönemler oldukça popüler olmuştur. Kısa hikayelerin anlatıldığı bu çizgi romanda Superman’nin ilk görüntüsü mevcuttur.

Shane Butcher’ın Hayatı – 3.5 Milyon $

Shane Butcher isimli arkadaşımız bir sabah uyanıp, hayatında kazandığı bütün varlıklarını, evini, arabasını, ofisini, oyunlarını ve hatta kalemleri dahil olmak üzere bütün her şeyini satılığa çıkardı. Shane Butcher’a göre hayatının değeri 3.5 milyon dolar.

Maymun Sam’in Fotoğrafı – 5 Milyon $

1959 yılında uzaya çıkan ilk canlı olan Sam’in fotoğrafını çeken, acaba 50 sene sonra bu kadar pahalı olacağını tahmin etmiş midir? Sam’in kendi elleriyle imzaladığı  ABD Hava kuvvetleri belgesiyle uçtuğunu iddia ediyorlar. Yani maymun Sam kendi rızasıyla uzaya fırlatılmış.

Presley ve Dean Resimleri – 7 Milyon $

Listenin en pahalı ürünü olmasa da zirveyi zorlayan ürün bu iki ünlünün resimleri. 1950 ve1960 yılları arasında bu iki isim dünyanın en yakışıklı erkekleri arasında yer alıyordu. Gerald Sabatini’nin  el yapımı çerçeveler arasına koyulan tuvallere, renkli ve siyah beyaz olmak üzere iki çeşit resimleri yapıldı.

Hornet Savaş Uçağı –  10.5 Milyon $

“United States Navy” olarak bilinen Amerika’nın özel askeri birliğinin sahip olduğu bu süpersonik savaş uçağı internette satışa çıkarılmıştır. Eğer uçağı alırsanız ekstra olarak size bomba raflarını da hediye ediyorlarmış.

Gigayat – 168 Milyon $

İnternette şimdiye kadar satılan en pahalı ürün unvanını elinde tutmaktadır. Bu yatta 10 suit oda, sinema salonu, 8 adet normal oda, 2 adet salon ve helikopter iniş alanı mevcuttur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi