Yüksek Maaşlı İşler Listesi | Cep Dolduran 9 Meslek

2.451

Yüksek maaşlı işler listemizde yer alan paraları görünce hemen kendinizde işinizden istifa etme isteği doğabilir. Bazıları yapılabilir olsa da özellikle birini yapmak yürek istiyor.

Yüksek maaşlı bir işte çalışmak pek çok kişinin hayalini süslemektedir. Yüksek maaşlı meslekler de çalışabilmek için uzun yıllar eğitim almış olmanız ve iş tecrübenizin yanında mesleğiniz ile ilgili geçmişte kanıtlanmış başarılarınızın olması gerekmektedir. Başarılı kişilerin bazıları örgün eğitimlerini tamamlamamış olsa da genellikle yüksek lisans derecesinde mezun olmak gerekir.

Paraya Para Demiyeceniz Yüksek Maaşlı İşler Listesi

Daha önce Karizmatik ve Para Kazandıran 6 Meslek yazımızla bu yazımız arasında, burada mesleklerin karizmatik olup olmamasına önem vermedik. Burada listelediğimiz meslekler, her zaman birebir insan ilişkilerinde bulunabileceğiniz meslekler ama Evde Çalışarak Para Kazandıran İşler yazımızda olduğu gibi, evinizde kendi başınızada para kazanmanız mümkün. Ancak buradaki ücretlerin bir hayli altında para kazanırsınız.

Bomba İmha Uzmanları

Yüksek maaşlı işler listesi arasından en tehlikeli olanı bomba imha uzmanı olmaktır. Dediğimiz gibi yürek gereken bir iş. Henüz patlamamış, patlayıcı, bomba, mayın vb. gibi şeyleri bulurlar. Daha sonra bunları güvenli bir şekilde karada ya da denizin altında imha ederler. Bomba imha uzmanları yıllık 220 bin TL maaş alırlar.

Sosyal Mühendis

Şirket çalışanlarını oyuna getirerek, şirketle ilgili gizli bilgileri dışarı sızdıracaklar mı diye kontrol eder. Sosyal mühendisler genelde bilgi işlem alanlarında diploma sahibi olurlar. Diğer yandan psikoloji konusunda bilgili olmak da işe yarıyor. Sosyal mühendisler yıllık 182 bin – 292 bin TL arası maaş almaktadır.

Özel Uşak

Yüksek maaşlı işler listemizin bu sırasında işverenin verdiği her görevi yerine getirmek var. Günlük hayatında yapacağı bütün işleri yapmakta görevlidir. En çok yaptığı iş ise diğer çalışanları yönetmektir. Ayak işlerinin yapılmasını sağlamak, misafirlerle ilgilenmek, restoranlara rezervasyon yaptırmak, evin güvenliğini sağlamak en önemlisi de kişisel olarak hizmet verir. Zengin işverenlerin tüm ihtiyaçlarıyla özel olarak ilgilenir. Uşak olmak için özel gereklilik yoktur. Özel uşaklar yıllık 293 bin TL kadar kazanabiliyor.

Doğa Bilimleri Yöneticisi

Dünyadaki en yüksek maaşlı mesleklerden biridir. Bu sektörde çalışanlar yüksek ücretler alırlar ve büyük sorumlulukları vardır. Ziraat uzmanı, kimyager vb. gibi diğer bilim adamlarının çalışmalarını denetler ve kontrol eder. Bu meslek grubu genellikle araştırma ve geliştirme alanında çalışırlar. Bu alanda dünyadaki en yüksek gelir 97 bin dolardır.

Temsilciler ve Menajerler

Yüksek maaşlı işler listemizdeki bu meslek hem para kazandırırken hem de çevrenizin genişlemesine olanak sağlıyor. Artistler ve atletler kendini temsil etmek için, başarılarını pazarlamak için temsilci ya da menajerler ile çalışmaktadır. Temsilci ve menajerler kariyer hedeflerini planlamakta yardımcı olurlar. Kişinin seyahatlerini, görüşmelerinin programlanmasında müşteri ve işveren arasında diyalog sağlar. Temsilci ve menajerlerin yıllık 39 bin ve 113 bin dolar arası kazançları vardır.

Satış Müdürleri

Satış temsilcilerini denetleyen satış müdürleri denetler, araştırır ve satışları geliştirmeye yönelik plan yaparlar. Satış müdürleri senede 54 bin dolar ve 125 bin dolar arası maaş alırlar.

İnsan Kaynakları Müdürü

İnsan kaynakları müdürleri kişilerin hünerlerini geliştirmekten, eğitiminden, desteklemek ve dengelemekten sorumlu tutulur. İnsan kaynakları müdürleri kurumun üretkenliğini ve verimliliğini geliştirmek için planlar yapıp sunarlar. Yıllık kazançları 73 bin dolar ya da 126 bin dolar arası bir miktardır.

Hava Trafik Kontrolörü

Hava trafiği için kullanılan teknoloji ve teknikler sürekli olarak gelişmektedir. Gelişen bu teknikleri kullanan hava trafik kontrolörleri uçaklara güvenli uçuş sağlarlar. Bu meslek grubu yıllık 135 bin dolar kazanmaktadır.

Pazarlama Müdürü

Yüksek maaşlı işler listesi araştırmalarımız sonucunda zirvedeki iş pazarlama müdürdür. Belki ülkemizde yeterince ilgiyi görmüyorlar ancak yurt dışında ve büyük firmaların peşinde koştukları kişilerdir. Plan, hesaplama, düzen, işletmenin müşteriye ve rakibe göre tanıtımı ve şirketin analizlerinden sorumludur. Ayrıca karları, yatırımları arttırmak için çözümler bulur. Yıllık kazançları 80 bin dolar ve 151 bin dolar arasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi