Erkek Arkadaşınızın Kullanmasını İstemeyeceğiniz 10 Araba

1.029

Ülkemizde yaşayan erkeklerin aklında kazınmış bir düşünce var “güzel bir araban varsa manita bulursun” ve ne yazık ki bu düşünce %80 oranla doğrudur. Yolda geçen lüks araçlara bakın, yanlarında kız arkadaşı olmayanı nadirdir. E bu kadar da tesadüf olmaz heralde. Günümüz kızları ne kadar benim için önemli değil desede, birbirimizi kandırmaya gerek yok. Kadınlar ister ki hep BMW’ye, Mercedes’e binsinler ama o işler her zaman öyle olmuyor. Geride kalan %18’lik kesimse ilk başta erkek arkadaşı ile tanışmış ve daha sonra arabayı görmüş kesimdir. Arabası kötü dahi olsa sineye çekmiştir. %2’lik kesim içinse, hakikaten ne kullandığının bir önemli yoktur.

Sizlere, erkek arkadaşlarının asla kullanmasını istemeyeceği 10 arabayı listeleceğiz. Umarım kadınlar bu ön yargılarından bir an önce sıyrılır.

10 VW New Beetle

Eski modelleri bugünlerde, kendilerinin farklı olduğuna inanan, “bakın ben diğer herkesten farklıyım”ı diğer insanlara göstermeye uğraşanlar satın alıyorlar. Aslında yenileme işlemleri, aracı çok güzel hale getiriyor ama abartmaya gerek yok. Eski modelini alacaksanızda şunu yapmayın, araçtan indikten sonra küçük dağları ben yarattım havasında olmayın, nitekim kaplumbağa biniyorsunuz. Bırakın farklı olduğunuzu karşıdaki insan anlasın, siz onun gözüne sokmayın. Yeni modelinide -bu benim kendi düşüncem, VW tasarımcılarından ve mühendislerinden özür dileyerek yazıyorum- almayın.

9 Eski kasa BMW 3

Yenisi olunca miletin dibi düşüyor ama eski olunca kimse dönüp bakmıyor. Bu modellerin adı eskiden farklı anılırdır. Şimdi burda yazmak pek doğru gelmedi.

8 Fiat 500

Bayan arabası olduğunu düşündüğüm için listeye ekledim, erkeklere bu otomobili yakıştırmıyorum. Dizaynı ya da özellikleri güzel olabilir bilmiyorum ama içinde koca koca, sakallı adamlar inince benim komiğime gidiyor.

7 Ford Ka

Bu tipsiz araç, ilk piyasaya çıktığı zamanlarda, farklı olduğu için oldukça göze battı. Şimdilerde arabanın o kadar da güzel olmadığı konusunda hepimiz aynı düşüncede olduğumuzu düşünüyorum.

6 Fiat Doblo ve Muadilleri

Fiat Doblo tam bir enişte arabası, hafta sonları pikniğe gidilebilecek, tatile gidilince arkasına doluşup gidilen bir araç. Bunun yanı sıra bu araca sahip olanların çoğu zaten işi yüzünden satın alıyorlar. Ve bir kızlar genelde, Doblo’yu görüyorlar fakat içindeki adamı görmezden geliyorlar, tanışmaya değer bile bulmuyorlar.

5 Renault Toros

Eskilerin efsane aracı, şimdilerde pek yollarda gözüme çarpıyor ama çarpıncada içinde 50 yaşına geçmiş, önde eşi arkada çocukları ve torunu oturan, mutlu bir aile tablosu görüyorum.

4 Opel Tigra

Şekli farklı olan bu spor otomobilin bugünlerde popülerliği oldukça düştü. Eskisi kadar güzel gelmediğini farketmişsinizdir.

3 Renault Megane Coupe

Genellikle standart olanını görmeniz oldukça zor, hepsinin üzerinde oynanmış oluyor. Kimisi güzel dursada çoğu abartı oluyorlar. ilk çıktığı zamanki havasını artık yoktur.

2 Aşırı Modifiyeli Otomobiller

Tadında bir kaç oynama, otomobili güzel gösteriyor ama abartanlarda yok değil. Arabası dikkat çeksin diye şeker pembesine boyatan adam var. Ya arkadaş bırak bu işleri, “kızlar aa bu arabanın ne güzel rengi var, hadi gidelim tanışalım mı diyorlar?” yoksa diyorlar mı harbi?

1 Tofaş Şahin – Doğan

İşte geldik listemizin ilk otomobiline, içinde çok nadir iki cinsten insanı bir arada gördüğüm araç. Genelde tek cinsten 4 bilemedin 5 kişinin seyahat ettiği, yılların eskitemediği, kullanların altlarında Ferrari’si olduğunu düşündüğü, müzik sesinin 20 desibelden az çıkmadığı, bir efsane.

Not:

Bu yazımın amacı kimseyi küçük görmek ya da yerin dibine sokmak değildir. Bu konu tamamen eğlence amaçlı yazılmıştır. Kimse üstüne alınmasın ve kimse yanlış anlamasın. Yazımın amacı hem biraz eğlenmek hem de önemli olanın araba olmadığını, insanları, parasına ya da arabasına göre kategorize etmenin yanlış olduğunu anlamanız içindir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi