Yalnızca Zenginlerin Sahip Olabileceği 10 Ürün

738

Lüks bir sürat teknesi, en az 30 metrelik yat ve garajda da Lamborghini Sesto Elemento. İşte sadece zenginlerin sahip olabildiği hatta zenginlik belirten en önemli detaylar.

Herkes bu oyuncaklara sahip olmak ister ama maalesef sadece dünyanın sayılı ve ayrıcalıklı kişilerinin sahip olabileceği ürünler bunlar. Yoksa kim istemez ki Ferrari, Lamborghini, Maserati vs. markalarının yeni modelinin çıkışını fuarlara gidip 10 metre yakından görmek yerine garajlarında görmeyi

Otomobil yada tekne fuarlarına gidip promosyon eşyaları toplamak yerine sipariş verebilecek kadar zengin kişilerin hayatlarında olmazsa olmaz ürünlerin bir listesini çıkardık. Zaten hangi ünlü villa satın aldı, hangisi en uzun yat için sipariş verdi gibi başlıkları, gazetelerin arka sayfalarında görüyoruz. İşte bu listede de görünce şaşırmayacağınız ve paranın satın alabildiği ürünleri tek tek sıraladık.

10 Cep Telefonu

iPhone 6s çıksa da 24 taksitle alsak diyenlerle aynı telefonu kullanmazlar tabi ki 🙂 Etrafı 600 adet elmas taşla süslenmiş olan siyah iphone 5 modelinin orta tuşunda 26 karatlık siyah bir elmas da eklenmiş. Bu dünyanın en pahalı cep telefonunun fiyatı ise 15 milyon $

9 Televizyon

Yine cep telefonunu yeniden tasarlayan Stuart Hughes markasının yeniden yorumladığı PrestigeHD Supreme Rose Edition modeli bir televizyona sahip olmanın bedeli 2.26 milyon $. Sadece 55 inç’ lik bir TV olmanın dışından tamamen altın kaplama ve etrafı elmasla süslenmiş. Ve böylelikle dünyanın en pahalı televizyonu ünvanını almış.

8 Özel Jet

Spor arabalar zenginlik belirten detayların en başında gelir ama asıl özel bir jete sahip olmak dünyanın sadece ayrılıklı kişilerinden olmak demektir. Örneğin bu resimdeki Gulfstream G650 modeli özel jet, dünyanın en çok satılan özel jeti ünvanını elinde bulunduruyor. Fiyatı ise 60 milyon $ (Dünyanın en pahalı özel jeti ise Prens Talal bin Alawaleed’ ın sahip olduğu Airbus A380)

7 Deniz Manzaralı Ev

Rezidans dairesine yine her zengin sahip olabilirken, denize sıfır bir yalıya sahip olmak hem para hem de biraz prestij ister. Resimde gördüğünüz yalı İstanbul Boğazındaki En Pahalı 8 Yalı konusunda yer verdiğimiz İstanbul’ da bulunan Hasip Paşa Yalısı. Fiyatı ise 160 milyon $

6 Spor Araba

Tabi burada kritik nokta; herkesin sahip olabileceği bir spor araba değil de limitli sayıda üretilmiş ve parası olan herkese satılmayan arabalardan. Resimde gördüğünüz Dünyanın En Pahalı Arabası Lamborghini Veneno. Fiyatı 4.5 milyon $ olarak açıklanan araçtan sadece 9 tane üretilecek.

5 Süper Lüks Yat

İçinde sineması, helikopter pisti hatta denizaltısı olmayan yat, süper yat değildir. İşte Dünyanın en lüks yatı ünvanını elinde bulunduran Eclipse isimli bu süper yatın sahibi Roman Abramovich, bu ünvanı kazanmak için 1 milyar $ ödedi.

4 Manzaraya Karşı Duş

Küvette uzanmak yerine manzaraya karşı yürüye yürüye duş almak da zenginlerin farklı bir eğlencesi.

3 Elmas Kolye

Tabi ki ultra zenginler eşlerine, sevgililerine ya da kendilerine mücevher alırken iğne ucu büyüklüğünde taşları olan yüzükleri, kolyeleri tercih etmiyorlar. Örneğin resimdeki gördüğünüz dünyanın en büyük pahalı kolyesi tam 55 milyon $

2 Büyük Havuzlu Malikane

Kendileri çok kullanmasalar da, çılgın havuz partileri düzenlenecek büyüklükle bir havuza sahip malikane zenginliğin şanındandır.

1 Özel Sinema Salonu

Malikaneyi aldıktan sonra eğer evde 200 kişi kalmayacaksa içinin de doldurulması gerek haliyle. Özel sinema salonu ya da tiyatro yaptırarak evin boş kısımları değerlendirilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi