Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Uygulama

Teknoloji her zaman ilerleyen, hayatımızı kolaylaştırmaya çalışan ve gün geçtikçe bağımlılığımızın arttığı bir parçamız haline geldi. Elinde akıllı telefon bulunmayan hiç kimse yoktur. Bu telefonlar ya da tabletler için her gün binlerce uygulama yazılıyor ve piyasaya sürülüyor.

Ama bazı uygulamalar var ki, binlerce hatta milyonlarca indirilme sayısına ulaşmış ve hayatımızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu lisemizde hayatımızı kolaylaştıran 10 uygulamayı sizlerle paylaşacağız.

10 – PhotoMath

Ülkemizin büyük bir kesimi özellikle öğrenciler, matematiği çok sevmezler. Özellikle öğrenciler hiç haz etmezler, akıllarında “bu sorular hayatımızın hangi alanında çıkacak” diye düşünmeyen yoktur herhalde. Bu app yani uygulamayı kullanmak çok basit. Telefonun kamerasını kullanarak çalışan bu uygulama, çözmek istediğiniz matematik sorusunun resmini çekiyorsunuz o da size cevabı veriyor hem de nasıl yapıldığını göstererek. Bu kadar basit.

9 – Out Of Milk

Hiç ev alışverişi yapmak için gidilen markette ne almanız gerektiğini unutmadınız mı? Ya da evinizde ne olup olmadığını ? Bu uygulama sizleri bu dertten kurtarıyor. İçerisinde yapabileceğiniz liste sayesinde artık ne almanız gerektiğini unutmayacaksınız hatta ne kadara mal olacağını da  hesaplayacaksınız.

8 – Sleep Cycle Alarm

Gençlerin en büyük sorunu erken kalkmak. Hatta işe sabah saatinde gitmeyi ilk kim akıl etmiş gibi bir sürü yakınmalarda duymuyor değilim. Uyku hem akıl sağlığımız hem de beden sağlığımız için önemlidir. Alarm kurmadan sabahın köründe kalkan bir insana her zaman saygı duymuşumdur. Bu uygulama onlar için değil alarm kurmasına rağmen yataktan çıkamayan insanlar için. 30 dakikalık bir alarm penceresini size veren uygulama, kalktığınız zamanların verilerini tutarak sizin için en iyi olacak saatte sizleri uyandırıyor. Yani saat 06:00 alarm kurmanıza rağmen, alarmı 06:10’da kapatıyorsanız sürekli, bir sonraki alarmı 06:00 kursanız bile alarm 06:10’da çalmaya başlıyor.

7 – My Fitness Pal

Adında anlaşılacağı gibi, bir fitness uygulaması. Gün içinde ne yedikleriniz ve içtiklerinizi girip, ne kadar kalori aldığınızı öğrenebiliyor ve bu uygulamayı kullanan insanlar ile online olarak fikir alış verişi yapabiliyorsunuz.

6 – Halfbrick Studios

Hayatı kolaylaştıran uygulama listesinde oyun olmadan olmazdı. Sonuçta zaman öldürmekte hayatımızın bir parçası. Halfbrick Studios firmasının oyunları hem eğlenceli ama oldukça zor. Dünyada 1 milyar indirilme başarısına ulaşan Friut Ninja’yı herkes oynamıştır. Zamanınızı doldurmak için bu firmanın oyunlarını indirebilirsiniz.

5 – Google Translate

Yabancı kelimelerin, cümlelerin ne anlama geldiğini  anında öğrenmek, okuduğunuzu anlamanıza yardımcı olacaktır. Google tarafından yazılan bu uygulama sizlere dünyada konuşulan dilleri kapsayan bir uygulama hazırlamış, öğrenmek size kalmış. Veriler ve dilleri telefonunuza indirebilir, online olmadan da kelime ya da cümlelerin anlamlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca kamera yardımıyla çektiğiniz yazıları da istediğiniz dilde okuyabiliyorsunuz.

4 – Sky Map

Uygulamanın Türkçesi gökyüzü haritası, bu aslında her şeyi anlatıyor.  Geceleri gökyüzüne baktığınızda gördüğünüz yıldızlarla ile ilgili güzel bilgiler sunan bir uygulama. Gerçi büyük şehirlerde çokta fazla gözükmese de orada olduklarını biliyoruz. Tek yapmanız gereken telefonunuzu yukarıya kaldırmak ve gökyüzüne bakmak.

3 – Duolingo

Bu uygulamanın amacı size yabancı bir dil öğrenmenizi sağlamaktır. Şu anda İngilizce, Almanca, Fransızca, Portekizce, İspanyolca gibi dünyada en çok kullanılan dilleri bulunmaktadır. Bu uygulamanın eğlenceli tarafı, arkadaşlarınızla yarışarak hanginizin öğrendiğini karar verebilirsiniz.

2 – myHomework

Bu uygulamayı görenlerin aklına “acaba ödevimi söyleyince, yapıp gönderiyorlar mı ?” geliyor ama uygulamanın amacı bu değil. Ne yazık ki halay kırıklığına uğrayacaksınız öğrenciler. myHomework uygulaması, öğrencilerin uzun ya da kısa vadede yapacakları ödevleri hatırlatmaya yönelik bir uygulamadır. Bir nevi hatırlatma programı.

1 – Plant Nanny

Bu uygulamada bir bitkiniz var ve bitkiniz belli saatlerde suya ihtiyacım var diye bildirim gönderiyor. Eğer su verirseniz bitkiniz mutlu oluyor ve yaşıyor, eğer su vermezseniz bitkiniz üzülüyor ve sonrada ölüyor. Bu kadar basit ama uygulamanın amacı sizin bitkinizi yaşatmak değil, bildirim geldiğinde sizinde su içme ihtiyacınız olduğunu söylemek istiyor. Yani günlük su ihtiyacınızı hatırlatan bir uygulama ve oldukça popüler.

Dünyanın en pahalı uygulamalarını buradan öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi