En Pahalı Restoranlar | İstanbul’un En Pahalı Restoranları *2020 Güncel

7.251

En pahalı restoranlar listemizi sizler için 2020 yılında tekrar güncelleme ihtiyacı duyduk. İstanbul’un en pahalı restoranları arasında bazıları var ki, emin olun “bu kadar da olur mu” diyeceğiniz fiyatlara ulaşabiliyor.  

Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da yaşam pahalı bunu hepimiz biliyoruz ancak konu yeme içme olunca açıkçası biraz tuhaf gelebiliyor. Sonuçta alt tarafı bir yemek aynı yemeği başka bir restoranda daha uygun fiyata yenilebilir diye düşünüyorsunuz ve bence de çok haklısınız. Bir tabak ete veya pizzaya dünya kadar para verilmesi saçma ama verenler de var ve bence sizden zamanı geldiğinde verdiniz ya da vereceksiniz.

Önemli bir toplantı yemeği vermeniz gerekebilir veya kız arkadaşınıza evlenme teklif ederken lazım olacaktır.  Gerçi evleneceğiniz insanla, evlendikten sonra  alış veriş merkezlerindeki fast food katlarında hamburger yiyeceksiniz, ironi dediğiniz böyle olur. Aklınızın bir köşesinde bu bilgiler kalsın yarın bir gün lazım olacağı kesin gibi duruyor.Tabi buradaki fiyatlar yemek yiyeceğinizi düşünerek yazıyorum. İki kahve içmeye giderseniz ödeyeceğiniz ücretler bu yazdıklarımız olmayacaktır. Bir not daha söylemek isteriz, aşağıdaki fiyatlar alkollü içecek yoksa olabilecek fiyatlardır. Eğer restoranda alkollü içecek varsa ve işin içine girerse fiyatları bir 4 ya da 5’le çarpmanızı öneririz. 

İşte En Pahalı Restoranlar Listemiz

Papermoon

İki kişi gittiğiniz vakit 600 tl civarında bir rakamla karşılaşırsınız. Dünyada 3 adet şubesi bulunan Papermoon, Milano, New York ve İstanbul’da bulunmaktadır.İtalyan mutfağı denilince aklınıza gelebilir.

Kız Kulesi

Türk dizilerinin vazgeçilmez yeri ve aynı zaman da İstanbul’un en pahalı restoranlar listesi arasında, evet doğru bildiniz Kız Kulesi. İki kişi gittiğinizde akşam yemeği için eğer makul bir şey seçerseniz 500 TL civarında, sabah kahvaltısı için 160 TL gibi bir hesap gelir ama manzaranın son noktasıdır. Her yeriniz denizlerle çevrili bir ortamda bence fiyatını hak ediyor denenebilir ve tabi ki doğal olarak şubesi yoktur. Osmanlı ve Türk mutfağı sunulmaktadır.

Nicole

Nicole, en pahalı restoranlar listesindeki en pahalı restoranlarından biri ama emin olun manzarası yeter. Yani öyle diyorlar 🙂 Manzarası gayet güzel olan bir mekan ve 5-6 haftada bir menüler değiştiriliyor. Eğer gideceğiniz önceden haber verirseniz size özel bir menüde hazırlanmaktadır. İki kişi gitmeniz halinde 1000 TL’ye yakın bir hesapla karşılaşırsınız.

 Ulus 29

İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasına karşı yemek yemek bence fiyatına etki etmiştir gerçi aynı manzarayı 1 km ötede çay içerken de görebilirsiniz ama bu mekanın yerini tutmaz.İki kişi 800 TL civarında bir hesapla karşılaşırsınız günün sonunda.

 La Petite Maison

Londra, Beyrut, Duabi ve Nice’de şubeleri bulunan bu mekan Akdeniz mutfağı çoğunlukta olan bir menüleri mevcut. İki kişi gitmeniz dahilinde 600 TL gibi bir ücret ödersiniz.

 Alancha

İlk olarak Çeşme de kurulan bu mekan da fiks ve deneme menüleri mevcut olup ikisinden birini seçiyorsunuz. İki kişi 620 tl gibi bir hesap gelir.

 Spago

Deniz mahsulleri üzerine daha çok emek harcayan  bir mekan ve eğer deniz ürünlerini seviyor ve burada yemek yemek istiyorsanız size iki kişi 650 tl civarında bir hesapla karşılaşırsınız

 Lacivert

Pek çok ünlünün müdavimi olan bu restoran, boğaz manzaralı ve köprüye alttan bakma fırsatı tanıyor. İki kişi gittiğiniz takdirde 700 tl bir hesap ödersiniz.

 Sunset

Sosları Japonya’dan gelen, Türk, Akdeniz ve Japon mutfağını sizlere sunan bir mekan. İki kişi 850 tl gibi bir hesapla günü bitirebileceğiniz bir mekan.

Nusr-Et

En pahalı restoranlar listemizdeki son mekan dünyaca ün salmış, “Saltbae” hareketiyle Hollywood filmlerinde geçen ve herkes tarafından çok sevilen Nusret’ten başkası olamazdı. Et yemek için Nusret’e gitmiş iseniz ortalama 800 TL civarında bir fiyatla karşılaşırsınız. Ama sosyal medyada hava atmak için, resim paylaşmak için gidiyorsanız 55 TL’lik hamburgerinden yer, resminizi çeker, Nusret’teyim diye Check’in yapar kalkabilirsiniz. 

Şimdi bunları okuduktan sonra köşe başındaki dürümcüden dürüm yemeğe devam edeceğiz. Ne yazık ki gerçekler acı. Günün birinde biz de buralarda yemek yeriz herhalde.

Fark ettiyseniz bütün mekanların fiyatlarını 2 kişilik yazdım umarım mesajı almışsınızdır. Afiyet bal şeker olsun.

4 Yorumlar
 1. cilt bakımı diyor

  Kız Kulesi içi gerçekten çok güzel nişanlı olduğum zaman eşim götürmüştü. Hayran kaldım gitmenizi tavsiye ederim.

 2. Yusuf korar diyor

  10 restaurant ın sadece 3 ünün adı Türkçe !
  Yazık , çok yazık !! Orası istanbul , paris veya roma değil !

 3. sevginaz diyor

  En güzel kız kulesi.Hayalimdeki gidi aynı…

 4. Abdul feddah diyor

  Burda bulunan mekanların yarısında yemek yedim degil 300 ye 1000 teleleri inanin bedava dahi olsa giram zevk alınacak yerler değil samimiyet yok herkes bı çıtkırıldım tavirlarda yemeği iki garson getiriyor bir tipini sevdiğim şefi sunuyor sanki bana dünyayı kurtarıyor bırak git lavuk soğudu yemek açım karnımı doyurmaya geldim içeceği bardagami döküyor bana kurmu yapıyor anlayamadım pezevengin hareketlerinden birde tok girip aç çıkması var kocaman bir tabak ortasında bir parça et üzerindeki sosu tanıtıyor bana araba alırken o kadar şey anlatmıyor satıcı dayanamayıp bırak git pezevenk yemeğimi yiyeyim diyesim geliyor misafirim veya misafiri olduğum şahsiyetler den utaniyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi