Rafting Şirketi Nasıl Kurulur?

499

Başarılı, girişimci, yaratıcı ve azme sahipseniz rafting turları işine girebilirsiniz. Rafting macera ve eğlence adına yaratıcı bir su sporu dalıdır. Sporcuların su sevgisini beyaz sularla bağdaştıran rafting her yaşta insanın ulaşabileceği bir spor dalıdır. Fakat nehirde hayat sürdürmek kolay değildir, rafting spor başlangıcının önemli adımlarını yerine getirmeyen sporcular için, ilk olarak zamanın bir çoğunu su seviyesini koruyan bir nehre erişiminiz olması gerekiyor. Rafting tur şirketi kurmak için başlangıç sermayeniz kısıtlı olsa dahi ucuz malzemelerden kaçınmalısınız. Rafting botunun kalitesi güvenlik söz konusudur. Kaliteli malzemelerin getirisi çok daha iyidir çünkü ucuz şişme botlara göre daha dayanıklı ve sağlamdır. Öncelikle gerekli ve teknik malzemeleri almalısınız. Su seviyesini koruyan bir nehir tercih ederek faaliyete başlamalısınız. Ülkemizdeki kıyı bölgelerinde bir çok rafting yapabileceğiniz alan bulunmaktadır. Rize, Alanya, Antalya gibi şehirlerimiz bu iş için oldukça popülerdir.

Yazıda Neler Var?

Rafting Şirketi Kurmak Riskli Midir ?

Rafting mali sorumluluk sigorta yaptırmak önemli rol oynar. Çünkü rafting tur şirketi kurmak riskli işlerin yükümlülüğünü taşır. Yeterli bir sigorta korumanız olmaz ise şirket olarak başarısız olabilirsiniz. Diğer taraftan da faaliyet boyunca kapsamlı bir güvenlik politikası uygulamak zorundasınız. Güvenlik için can yeleği, kasklar ve buna benzer birçok ekipmanlar iyi bir başlangıç olacaktır. Fakat aynı zamanda diğer standart güvenlik yöntemleri tanımlamak için sektörü araştırmak gerekir. Rafting işine başlayacağınız bölgede bu sektörün rekabetini araştırmalısınız. Var olan şirketi araştırarak bilgi sahibi olmanızda büyük bir fayda vardır. Daha sonra kendi şirketinizi farklılaştıracak planlar tasarlayabilirsiniz.

Rafting Şirketi Nasıl Geliştirebilirsiniz ?

Gelişmiş bir rafting tur şirketi bilgili ve profesyonel rehberlerden oluşan ekip ve destek personeli olmadan sektörde başarılı olamaz. Firma için rehber bulmak kolay değildir. İnsanların pek çoğu rafting deneyiminin olduğunu iddia etse bile deneyimli rehberleri tanımlayarak ustalık ve dikkat gerektiren bir görevdir. Rehber bulurken iş ilanlarından ve internet üzerinde ki iş arama motorlarından yararlanabilirsiniz. Fakat hizmet vereceğiniz bölgeyle ilgili bilgili olan bir rehberi tercih edebilirsiniz. Rafting deneyiminin yanı sıra uyuşturucu ve alkol kurallarına uyması gerekmektedir. Çünkü müşterilerin hayatlarını tehlikeye sokacak sarhoş rehberler firma için olumsuz tanıtımdır. Çevreye yaptığınız reklamlarda firmanızın tanıtımı açısından oldukça iyi bir yöntemdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi