Romantizmin Dibine Vuracağınız En Pahalı 11 Yer

801

Çok paranız var ve sevgilinizle hafta sonu kaçamağı yapmayı planlıyorsunuz. Ama unutmayın çok paranız var, nereye gitmek istersiniz ? Biz size söyleyelim. Sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği, kimsenin sizi tanımadığınız ve manzaranın güzel olduğu bir yere gidersiniz. Romantizmin dibine vuracağınız, en lüks ve en pahalı seyahat yerlerini, otellerini sizler için listeliyoruz.

11 Sanctuary Cana, Dominik Cumhuriyeti

Okyanusun üzerine uzanan bir kale, gizlenmiş bungalov evler, ispanyol tarzında binalar, bembeyaz kumu ile Juanillo Kumsalı, 3 adet havuzu bulunan, sevgilinizin aklını alacak ve birazcık da ücreti tuzlu olan bir mekan. Mart ve Mayıs aylarında biraz kalabalıkmış ancak sonbahar da sesiz ve çok sakin oluyormuş.

10 Hapuku Lodge, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’nın güneyinde bulunan, uyanığınızda ağaçlara dokunabileceğiniz kadar yakınınızda 30 adet ağaçtan yapılma evleri bulunan bir mekan. Evlerde sadece şömine ile ısınabiliyorsunuz ancak sahiplerini en çok korkutan olay bu şöminelerden çıkacak bir kıvılcım. Bahar aylarında gidilmesi tavsiye edilmektedir.

9 Hotel Chocolat, Santa Lucia

Çikolata ağaçları ile dolu bir otel hayal ediyorsanız, etmeyin. Hotel Chocolat sizler için bunu yapmış, bahçesi çikolata ağaçları ile dolu olan bir mekan. İstediğiniz zaman çikolata yapmanız için odanızda araç gereçleri mevcutmuş. İçkinize çikolata katmak istiyorsanız veya çikolatalı süt isterse canınız bunu siz kendiniz yapıyorsunuz.

8 Kamalame Cay, Bahamalar

Yılın yaklaşık 300 günü güneşli olan Bahamalar’da, 6 kilometrelik çok sakin bir kumsalı bulunan, uyandığınızda denize elinizi sokabilecek yakınlıkta odaları bulunan eşsiz bir yer.

7 Kanopi House, Jamaika

Ağaç evleri ile aklınızı başınızdan alcak bir yer. Gerçi börtüsü, böceği bitmeyebilir ama bunun için yer sahiplerinin kendilerine özgü metodları varmış. Jamaika’nın ayak basılmamış ormanlarını kendi odanızın penceresinden görebileceksiniz.

6 Kilauea Lakeside Estate, Hawaii

11 dönümlük alan üzerine, tam gizlilik prensibiyle, Kauai’nın kuzey kıyılarındaki inanılmaz derecede beyaz olan sahili ayaklarınızın altında.Sonbahar da oldukça sakin olduğu söylenen ve bazı odalarının 500 Türk Lirası gecelik ücreti bulunan nadir mekanlardan biridir.

5 Little Palm Island, Florida

Miami’den bir kaç saat uzaklıktaki, kendinizi pasifikte sanacağınız bir mekandır. Kış aylarında gidilmesi tavsiye edilmektedir.

4 Ani Villas, Anguilla

Karayipler’de bulunan Britanya’ya ait olan bir yerdir. Villa tarzındaki evleri bulunan, üst katlarında aşçıların kaldığı, sabahları kahvaltı kokusuyla uyandığınız bir yerdir.

3 Pink Sands Resort, Bahamalar

Venedik tarzınını benimsemiş, gondollarla gezme imkanınız bulunan Bahamalar’da eşsiz bir yer. Çok sessiz bir yer olduğu söylenen ve Aralık – Nisan aylarında gidilmesi tavsiye edilmektedir.

2 Sugar Beach, Santa Lucia

Arkanızda inanılmaz derecede güzel dağlar, önünüzde bembeyaz kumasa sahip olan bir yer düşünün. Başka söze gerek yok.

1 Paul Gauguin, Tahiti Adaları

Burası ne bir ada, ne bir kumsal ne de bir ormanlık alan Paul Gauguin bir gemi. Hiç bir kalabalık limanda durmayan, sadece sessiz ve sakin koylara demirleyen, denizle yatıp denizle kalkacağınız bir tatil. 336 odası bulunmakta ve dilediğiniz Tahiti’ye gitmenizi  sağlayan küçük sandallar mevcuttur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi