Son Teknoloji:Tek Tekerlekli Kay Kay

604

Hepimiz “Geleceğe Dönüş” filmlerini seyretmişizdir. Bu ürün orada kullanılmış olsaydı, ağzımız açık izlerdik. Hatta filmin hangi serisinde olduğunu hatırlamıyorum ama birinde geçtiğimiz senelerden birini yolculuk yapmışları. Gittikleri gelecekte havada uçan kay kay kullanıyorlardı. Bu onun kadar ileri bir teknoloji olmasada günümüzün en ileri teknolojisi kullanılarak yapmışlar.

Bu kay kay da tek tekerler bulunmaktadır. Heyacanın artmasını isteyen mühendisler, kullanıcı öne doğru eğildiğinde ileri giden geriye doğru yaslandığında yavaşlayan bir ürün geliştirmişler. Bu kay kayların şarj süresi az ve bu kısa şarj süresine rağmen gayet uzun bir süre yol katedebiliyor. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde bu ürün API bağlantısına olanak sağlamakta ve sonar sistemi mevcut.Üründe kullanılan elektrikli motor sayesinde yaklaşık 26 km/s hıza erişebilen bu kay kay oldukça heyecan verici gözüküyor.

Bu teknolojik ürün, yokuş aşağıya giderken kendini şarj edebilmekte ayrıca eğlenceli gözükmesi açısından yanlarına led ışıklar, kullanıcının yararlı bilgileri görmesi için tahtanın üzerinde bir de LCD ekran mevcut. Android ve IOS işletim sistemi ile birlikte satın alınan bu ürün ile telefonunuzda tekerleği kitleyebilir, şarj durumunu kontrol edebilir ve ışıkları açıp kapatabilirsiniz hatta ışıklara kendi istediğiniz şekilde hareketli olarak yakabilirsiniz.

Her ne kadar havada uçamıyor olsada, yine de o hayalimiz gerçekleşme ihtimaline yaklaşıyorlar. Bakalım Geleceğe Dönüş filminin teknolojisine ne kadar yaklaşabilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi