En Pahalı Fotoğraf Makinesi Listesi 2020

2.783

En pahalı fotoğraf makinesi listesini 2020 yılında tekrar güncelledik. Listemizde Canon, Leica, Nikon gibi çok bilindik ve çok satan markaların birbirinden pahalı fotoğraf makinesi yer almaktadır.

Türkiye’nin yetiştirdiği dünyaca ünlü fotoğrafçı olan Ara Güler’in bir sözü ile başlamak isterim. Ne demiş üstat “Fotoğrafı makine çekmez, fotoğrafçı çeker, verin bana bir dikiş makinesi onunla bile fotoğraf çekerim” yani güzel fotoğraflar çekmeniz için öyle çok pahalı makinelere gerek yoktur. Kimin söylediğini bilmiyoruz ama “Amatör fotoğrafçının, makine koleksiyonu olurmuş” diye de bir söz var. Tabi ki kaliteli makine sizin işinizi zevkle yapmanıza olanak sağlar ama büyük paralar vermenize çok fazla da gerek yok gibi. Neyse konumuza geri dönecek olursak en pahalı fotoğraf makinesi listesinde neler varmış bir bakalım isterseniz.

En Pahalı Fotoğraf Makinesi Listesi

Leica

En pahalı fotoğraf makinesi listesinin ilk sırasında çok bilindik ve kaliteli bir marka yer alıyor. Alman ürünü olan Leica oldukça yüksek kalitede olan makine saniye 3.5 kare fotoğraf çekebiliyormuş ve sadece gövdesine verilen fiyatı 25 bin dolar lensi 8 bin dolar toplam 33.400 dolar kadar bir parayla cihaza sahip olabilirsiniz.

Nikon D4

Bir diğer fotoğraf makinesi ise Nikon D4 dür. Yüksek performans kalitesinde en iyi çekimlerin tek adresi Nikon D4 5.900 dolar civarında.

Pentax 645D

Pentax 645D 40 megapiksel çözünürlüğe ulaşan bu ürün kalitenin en özgün adreslerinden. Fiyatı 9.900 dolar.

Linhof Technorama

Linhof Technorama 617 s Alman ürünü olan bu kamerada kalite bakımından üstün özelliklere sahip olup geniş açılı fotoğraflar için özel olarak tasarlanıştır.Fiyatı 11 bin dolar civarında.

Canon EOS

Bir diğer fotoğraf makinesi Canon EOS 1D full hd kalitesi ile 15 bin dolardan alıcı buluyor.

Mamiya 645DF

Mamiya 645DF çok bilinen bir marka olmasada 80 megapiksel çözünürlüğe ulaşıyor. Fiyatı ise 30 bin dolar

Hasselblad H4D-60

Bir diğer fotoğraf makinesi Hasselblad H4D-60 32 bin dolardan satıcıya sunuluyor.

Hasselblad H4D

En pahalı fotoğraf makinesi listemizin ilk sırasını zorlayan (gerçi arada biraz fiyat farkı var ama olsun.) Hasselblad H4D 200 Ms 50 megapixsellik bir görüntü kalitesi sunabiliyor. Fiyatı ise 34 bin dolar

Leica Prototype

En pahalı fotoğraf makinesi listemizin ilk sırasında ise antika bir makine bulunmaktadır. Gelmiş geçmiş en pahalı fotoğraf makinesi Leica Prototype’dir. 1923 de test amaçlı olarak üretilmiş ve günümüze kadar gelebilmiştir. 2.16 milyon €’ya satılan bu model gelmiş geçmiş en pahalı fotoğraf makinesidir.

Dünya üzerinde birçok yerinde fotoğraf makinesi tutkunları bulunmaktadır. Bu insanlar için fotoğraf bir aşktır. Dünya genelinde birçok fotoğraf makinesi vardır. Bunlardan en pahalı 1o tanesini listeliyoruz. İnsanlar için fotoğraf çekmek artık hobi olmaktan çıktı ve para kazanma potansiyeli olan bir sektördür. Fotoğraf çekerek nasıl para kazanılır? derseniz “Fotoğraf Çekerek Nasıl Para Kazanılır?” ve “Özel Günleri Fotoğraflayarak Para Kazanmak” konularımızı inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi