Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio İncelemesi

İtalya kökenli Alfa Romeo firması, ürettiği otomobillerde öncelikle dizayna ve rahatlığa önem vermektedir. Ben bir dönem Alfa Romeo kullanan bir kişi olarak otomobilin, dizaynına ve rahatlığına söyleyecek sözüm yok, motor hacmi olarak, o konu tamamen sizin ekonomik durumunuza göre doğru orantılı ama yüksek hacme sahip motorlu araçları gerçekten yolda fark yaratıyor.


Ancak burada doğru olan her şeyi yazıyoruz, Alfa Romeo bence araç politikası biraz hatalı, bu benim görüşüm. Neden diye sorarsınız ? açıklıyayım. Siz bir araç piyasaya sürüyorsunuz ve 3 sene sonra aracın yeni modelini çıkarmıyorsunuz. Bakın BMW’ye ya da Volkswagen’e bu firmalar, 1980 senesinde çıkardığı otomobilleri yenileyerek hala daha piyasaya sürmektedirler. Ama Alfa Romeo firmasına bakın 5 sene önce çıkardığı 159’a -ki gerçekten güzel bir arabaydı. hem dizayn hem de motor gücü olarak- yeni modeli yok. Aracı alanlar 3 gün sonra parçasını bulmakta bile zorlanıyorlar.

Herhalde koca Alfa Romeo firmasının bir bildiği vardır deyip biz konumuza geri dönelim. Frankfurt Otomobil Fuarında, gözler önüne serdiği Giulia Quadrifoglio modeli, Mercedes C serisine, BMW 3 veya 4 serisine ve Audi A4 serisine rakip olabilecek bir otomobil. Fiyatı henüz tam belli olmayan bu aracın, motor gücü yüksek olan seçeneği göz kamaştırıyor.

3.0 litre V6 çift turbo beslemeli bir motor seçeneği bulunan Giulia 510 beygir güç üretmektedir. Ferrari mühendislerinin elini sürdüğü belli oluyor. Yetkililer,  daha düşük hacimli motorlarıda piyasaya süreceklerini söylemektedirler. Ancak yüksek hacimli motoru, Mercedes C63 AMG, BMW M4 ve Audi RS4’e kafa tutacak cinsten. 0 – 100 Km/s hızlanması 3.9 saniye ve son sürati ise 307 Km/s olan bu canavarı yolda tutmak için karbon fiber frenler kullanılmış. Aracın hafif olmasını isteyen yetkililer sayesinde, iç dizaynın çoğu karbon fiberden yapılmıştır.

Alfa Romeo’nun piyasaya sürdüğü bu 4 kapılı spor otomobili, bakalım 5 sene sonrada yenilenmiş piyasada görebilecek miyiz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi