Cepten Anlık Borsa Takibi Uygulamaları

Aslında borsayı gün içerisinde sürekli takip eden yatırımcılara bazen bir tane ekran dahi yetmezken, sadece telefondan borsayı takip etme fikri pek doğru bir karar değil. Ancak dışarıdayken de anlık olarak gelişmelerden haberdar olunması açısından geçici bir çözüm olarak düşünüldüğünde oldukça işinize yarar bir tercih olabilir.

Cep telefonunun dışında bilgisayarınızdan dünya borsalarını takip etmek, gelişmelerden haberdar olmak ya da piyasaya dair diğer yatırımcılarının veya yazarların yorumlarını takip etmek adına İnternetten Canlı Borsa Endekslerini İzlemek konusunda borsaya dair en kullanışlı sitelerden bahsetmeye çalışmıştık. Yeri gelmişken bundan da bahsetmiş olalım.

Kısa bir süre önceye kadar Borsa v2 olarak bilinen oldukça kullanışlı ve hem IOS hem de Android’ te çalışan bir borsa uygulaması vardı fakat yakın zamanda her iki işletim sisteminin mağazalarından uygulama kaldırıldı. Ne olduğu konusunda herhangi bir açıklamayı göremedim ama telefonunda halen yüklü olanların kullanmaya devam ettiğini belirtip, bu yazıyı yazdığımız 2015 kasım ayında halen aktif olarak mağazalardan indirilebilen uygulamalara bakalım biz.

Ücretsiz Borsa Takip Uygulamaları

Ücretsiz uygulamalardan direk anlık olarak veri hizmeti sunulmasa da gelişmelerden haberdar olmak adına işinize yarayabilecek birkaç tanesine seçtik.

  • Finans Borsa Döviz Altın Hisse

Hemen biraz üstte bahsettiğimiz Investing’ e ait olan uygulama, hem Android hem de IOS cihazlarda kullanılabiliyor. Oldukça kapsamlı bir hizmet sunarken herhangi bir ücret talep edilmiyor.

  • Mynet Finans

Hem Android hem de IOS işletim sistemi yüklü akıllı telefonlarda kullanılabilecek ve ücretsiz hizmet veren (tabi ekranın her köşesinde reklamlarıyla) Mynet Finans uygulamasında

  • Foreks Mobile

Özellikle forex piyasalarını takip eden yatırımcılar için yine oldukça kullanışlı bir uygulama olan fakat ücretsiz sürümünde yine tüm uygulamalarda olduğu gibi reklamlarla da boğuşmanız gereken bir uygulama.

  • Bigpara Mobil

Yine Bigpara’ ya ait olan uygulamada, bilgisayardan takip edebileceğiniz tüm verileri yine takip edebilirken sadece canlı veri uygulaması için ücret talep ediliyor.

Ücretli Borsa Takip Uygulamaları

Hem reklamsız hem de 15 dk gecikmeli değil, anlık olarak borsa verilerini takip edebileceğiniz uygulamalar.

  • Foreks Mobile

Aynı zamanda yine ücretsizler listesinde de yer alan Foreks Mobile’ ı hem reklamsız hem de canlı borsa verileri takip için en kullanışlı uygulamalar listesine ekledik. Aylık 18 TL + KDV gibi bir ücret karşılığında Düzey 1+ lisansına sahip olabilir ve 15 dk gecikmeli olarak değil, anlık verileri inceleyebilirsiniz.

  • Bigpara

2015 sonuna kadar ücretsiz olarak PAY piyasalarını, anlık verileri, Borsa İstanbul Endekslerini takip edebileceğiniz uygulama için bu tarihten sonra aylık 9 TL ya da reklamsız görünüm için de aylık 13 TL gibi bir ödeme yaparsanız, hem Bigpara’ nın tüm özelliklerini kullanmaya devam ederken hem de anlık verileri görebilirsiniz.

  • Matriks Mobile

Yine oldukça kullanışlı ama ücretli olarak BIST hisse derinlik, VIOP derinliği, gün sonu aracı kurum dağılımı, NYMEX takibi vs.. gibi pek çok hizmeti farklı fiyatlarla sunan ve yine hem IOS hem de Android işletim sistemlerinde çalışan uygulamada sadece “Dünya Borsaları Endekslerini” takip etmenin şu an için aylık fiyatı 63 TL.


Buradaki uygulamaların dışında, eğer yatırımlarınızı İş Yatırım, Akbank Yatırımcı ve Yapı Kredi Yatırım gibi bankaların yatırım hesabı müşterileri için sunduğu BorsaCepte, TradeMaster ve FinansOnline gibi uygulamalarını ücretsiz olarak indirip IOS ve Android yüklü tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Yine bu uygulamaların da ürün ve borsaya bağlı olarak fiyatlandırmaları olabiliyor.

Yine bankaların haricinde de aracı bir kurum ile yatırımlarını değerlendiriyorsanız, bu aracı kurumlardan alacağınız şifreyle ek bir ücret ödemeden anlık olarak dünya borsalarını izleyebilme imkanınız oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi