İnternetten Canlı Borsa Endekslerini İzlemek

Artık günlük hayatta kullandığımız bankacılık işlemlerinin neredeyse hepsini internetten de yapabiliyoruz. Konu para olunca biraz daha temkinli davranmak isteyen kişiler zaman zaman banka şubelerine gitseler de özellikle borsa yatırımcıları için bu işlerin internetten yürütülmesi çok büyük bir kolaylık.

Borsa salonlarına gitmek, sürekli telefonun başında bilgi almak ya da gelişmeleri takip etmesi için birinden yardım istemenin yerini, sadece İstanbul Borsası için değil tüm dünya borsalarını bir tıkla ulaşabileceğiniz internet siteleri üzerinden anlık ve canlı olarak takip edebiliyorsunuz.

İstanbul borsasını canlı olarak takip edebileceğiniz çeşitli siteler, “Borsa İstanbul” üzerinden aldıkları verileri ücretsiz olarak 15 dakika gecikmeli de olsa yayınlıyorlar.

  • Bigpara

BIST 100 hisseleri endeksi, Dünya emtia endekslerini, VIOP verileri ve diğer finans piyasalarına dair tüm gelişmeleri anlık olarak takip edebilmeniz için normalde aracı kurumların takip sistemlerine giriş yapmanız gerekse de özellikle bu konuda belki en çok kullanılan site olan Bigpara, ücretsiz olarak üye olan kullanıcılarına anlık olarak borsa endekslerine dair verileri sunuyor. Borsa da 15 dakikanın değil saniyelerin bile çok önemli olduğunu düşünürsek, neden bu kadar popüler bir site olduğunu anlatmış oluruz sanıyorum.

  • Investing 

Verileri çok sade ve iyi grafiklerle açıklayan, borsa ve diğer yatırım araçları konusunda dünyanın en iyi finans portalları arasında gösterilebilecek Investing sitesinden de, İstanbul borsası dahil dünyanın en büyük borsalarını ücretsiz şekilde canlı olarak takip edebilir, piyasalara dair yorumları yetkili kişilerin ağzından dinleyebilir, çeşitli finansal araçları kullanabilir ve diğer kullanıcıların yorumlarını da inceleyebilirsiniz.

  • Foreks

NTV başta olmak üzere birçok borsa / forex sitenin veri hizmetini ve ekonomiye dair haberlerini buradan sağladığı ve aylık 25 TL civarından başlayan fiyatlarıyla anlık olarak piyasaları takip edebileceğiniz, borsa meraklılarının mutlaka bilmesi gereken sitelerden biri olarak tanımlayabiliriz.


 

Sonuç olarak; Bigpara ve Investing haricinde çeşitli medya gruplarının bünyesi altında faaliyet gösteren Uzmanpara, Mynet Finans ve Haberturk Canlı Borsa gibi farklı alternatifler de mevcut. Ancak bunların içerisinden bize göre en kullanışlı ve kapsamlı olanları Bigpara ve Investing canlı borsa takip sayfaları.

Bu arada sadece bilgisayar başından değil aynı zamanda akıllı cep telefonlarından ya da tabletinden borsadaki gelişmeleri takip etmek isteyenler için Cepten Anlık Borsa Takibi Uygulamaları yazımızda, en kullanışlı borsa uygulamalarını derledik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi