Dünya Borsalarını İzlemek ve Doğru Yatırım

Borsadan para kazanmaya niyetlendiyseniz, faaliyete geçmeden önce bu işlerin nasıl yürüdüğü konusunda öğrenmeniz gereken birçok şey var. Şayet borsa konusunda hiçbir bilginiz yoksa, paranızı yatırmadan önce öğrenmeniz gereken ilk konu olan  Borsa Nedir? sorusunun cevabını, fazla teknik konulara girmeden anlatmaya çalıştık.

Tabi ki olay sadece bununla bitmiyor. Borsada alım-satım yaparken veya piyasaya dair borsa yorumlarını hangi siteden takip ederseniz edin, karşınıza sürekli borsayla alakalı teknik tabirler çıkıyor. Bunlara da zaman zaman site içerisinde yer vereceğiz. Ancak bir an evvel konuya giriş yapmak isteyenler, elinde bulunan meblağ fark etmeksizin her borsacının bir şekilde takip ettiği ve internetten bu veriler sayesinde alım-satım yaparak parasını değerlendirdiği canlı borsa endekslerini izleyebileceği ekranları inceleyebilir.

İnternetten canlı olarak sadece Türkiye’ deki şirketlere dair endeksleri görmek artık yeterli olmuyor. Dünyanın çeşitli bölgelerindeki piyasaları takip etmek zaten artık her konuda olduğu gibi borsa için de büyük bir kolaylık sağlamış durumda. Dünyanın bir ucundan binlerce kilometre ötedeki bir ülkedeki şirketin verileri analiz edip, doğru yatırım yaparak büyük kazançlar sağlayabilirsiniz. Elinizde böyle bir şans varken sadece kendi ülkenizle sınırlı kalmak pek de mantıklı değil zaten.

Doğru yatırım yapmak adına Amerika, Avrupa ve Asya borsalarını takip etmek isteyen borsa meraklıları için birçok canlı borsa takip siteleri ve bu dünyanın en büyük borsalarına dair yorumları da takip edebileceğiniz, güvenilir ve eş zamanlı hizmet sunan siteler mevcut. Bu siteleri ya da cep telefonu uygulamalarını takip etmek için İngilizce bilmeniz aslında önemli olsa da zaten teknik terimlere hakimseniz ve az da olsa İngilizceniz varsa yeterli olacaktır. Hatta bazı sitelerin Türkçe dil destekleri de mevcut. Bu yüzden dil sorununun pek de sorun olduğunu bu konuda pek düşünmüyorum.

Peki canlı olarak dünya borsa endekslerini nasıl takip edebilirsiniz?

Bunun en kolay yolu tabi ki internet bağlantısı olan bir bilgisayar veya sürekli yanınızda olan ve her gelişmeyi size uyarı mesajıyla dahi bildirim olarak gönderen cep telefonları olarak. Biz de işte borsa konusunda en kullanışlı, kapsamlı fakat aynı zamanda kullanımı basit olan siteleri ve cep telefonu için geliştirilen uygulamalarını, hemen alttaki konularda derledik.

İnternet Üzerinden Canlı Dünya Borsa Endekslerini İzleyebileceğiniz Siteler

Cepten Canlı Dünya Borsa Endekslerini Takip Edebileceğiniz Uygulamalar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi