Dünyanın En Karizmatik ve En Prestijli 9 Kredi Kartı

3.218

Dünyanın en karizmatik kredi kartlarını sizler için listeledik. Bu kredi kartlarını cüzdanınızdan çıkartığınızda tüm gözler merak içinde size dönebilir.

Malum artık hiç kimse yanında nakit taşıma taraftarı değil. Her hangi bir markete gittiğinizde sinir olabileceğiniz bir durum çünkü adam 2 su alıyor ve parasını kredi kartı ile veriyor, sizde 2 dakikada bitecek işlemi 5 dakika bekliyorsunuz. Bu biraz sinir bozucu bir durum. Ama öyle kredi kartları var ki cüzdanınızda durması bile size bir prestij kazandırıyor. Alış veriş yaptığınızda kredi kartını çıkartınca, ister istemez bir havaya giriyorsunuz.

Bakalım dünyanın en karizmatik ve prestijli 9 kredi kartı hangisiymiş?

The Stratus Rewards

Bu kart renk bakımından tabuları yıkmıştır ve sade, göze batmayan, şık ama gösterişsiz bir kart hazırlamışlar. Beyaz renk ile diğer kredi kartlarından kolaylıkla ayırt edebileceğiniz bir kredi kartı ama özelliği tabi ki rengi değil. Bu kartı elinizi kolunuzu sallayarak, bankaya gidip alamıyorsunuz. Kartı alabilmeniz için davet almanız gerekiyor. Kart size bazı özel ayrıcalıklar veriyor. Mesela, uçuşlarda indirim, lüks otomobil kiralama kolaylığı, özel yaşam koçluğu gibi buna benzer bir çok ayrıcalık sağlıyor.

Black Brazilian MasterCard

Latin Amerika’da yaşayan insanların prestijli olmasını sağlayan kart Black Brazilian kredi kartıdır. Bu kartta Stratus Rewards gibi davetiye yoluyla verilmektedir. Santander şirketinin verdiği bir karttır. Jet uçak ile seyahatinizde, hava alanında lüks bekleme salonlarında konaklama gibi ayrıcalıkları bulunmaktadır. Toplamda 3000 küsür kişide bulunan bu kredi kartı, anlaşılacağı üzere ne kadar zor verildiğinin bir kanıtı.

Merrill Accolades

Bu karta bırakın sahip olmayı, yakın durmanız bile size karizma kazandıracaktır. Sebebi ise bu kartı sadece, firmanın para yönetimi davet ederse sahip oluyorsunuz. Kredi kartının kendisi bile karizmatik, siyah üstüne altın veya gümüş renginde, firmanın logosu yani boğa resmi bulunmakta. Banka hesabınızda 250.000 dolar paranızın sürekli bulunması gerekiyor ve 500.000 dolara kadar harcama yapabiliyorsunuz. Yani bir galeriye gidip kredi kartınız ile araba satın alabilirsiniz.

Black Chairman Card

Bu karta sahipseniz zaten %90 ultra zenginsinizdir. Sebebi Citi bankasında yatırım hesabınız olmadan bu karta sahip olamamanız. Kartın ayrıcalıkları diğer kartlar ile hemen hemen aynıdır. Lüks konaklama hizmeti, uçuş indirimleri gibi ayrıcalıkları bulunmaktadır.

Visa Infinite

Amerika hariç her ülkede sahip olunan bir kredi kartı. Amerika’yı neden dışlamışlar pek anlamadım ama neyse. Sahip olmanız için banka hesabınızda oldukça yüklü miktarda para olmak zorundadır. Ayrıcalıkları diğer kartlardan farklı değildir. Uçuşlarda, konaklamada, alış verişte ayrıcalıklar sağlamaktadır.

Coutts Silk Card

İngiltere’nin en seçkin kredi kartı. En seçkin derken, Kraliçe bile bu kartı kullanıyor. Toplamda kart sahibi olanların sayısı 100 geçmemektedir. Zaten bir tanesi Kraliçe Elizabeth. Sahip olmanız için banka hesabınızda en az 1 milyon dolar gibi yüksek bir para olması gerekmekte. Kart renkleri de siyah ve mor olarak kraliyeti simgeliyromuş.

Dubai First Royale

Listemizin en gösterişli kredi kartı budur. Kartın yanlarında altın ile kaplı ve tam ortasında pırlanta bulunmaktadır. Kartın kendisi bile pahalı anlayacağınız. Zaten Dubai işin içine girerse illa ki bir yerlere altın koymadan duramazlar. (bkz: Araplar yağı bol bulunca ne yapıyorlar? :)) Bu kartta limit yok, kafanıza göre harcama yapabiliyorsunuz. Bu kartın bir başka özelliği ise, siz ne isterseniz yerine getirmeye çalışıyorlar. Yani “ben aya gitmek istiyorum” derseniz bir yolunu bulmaya çalışıyorlar. Bu kadar da kendilerine güveniyorlar.

J.P. Morgan Palladium

J.P Morgan, dünyanın en zengin şirket “Dünyadaki En Zengin 10 Şirketi” konumuzda sizlerle paylaşmıştık. American Express’e rakip olarak, ondan 10 yıl sonra çıkarılmıştır. Kartın materyali altın ve paladyumdan oluşuyor. Karta sahip olmak için J.P. Morgan’da özel bankacılık ya da yatırım hesabınız olmak zorunda. Kart ile alış veriş yaptığınızda %35 – %40 değerinde puan kazanıyorsunuz ve bu sebeple almak isteyenlerin sayısında oldukça artmıştır. Pek tabi ki bu kartta da limit bulunmuyor.

American Express

En prestijli ve en karizmatik kart şüphesiz ki American Express kredi kartıdır. Bu kartında seçenekleri bulunmaktadır. En değerli ve en prestijli olanı Centurion’dur. Ancak American Express Centurion’a sahip olmak için 1 seneden fazla American Express Platinum’a sahip olmalısınız. Bu da yetmiyor kurul sizi uygun gördüğü takdirde bu karta sahip olabiliyorsunuz ve hesabınızda 500.000 dolar bulundurmanız gerekiyor. Eğer kabul eilirseniz, almak için 5.000 dolar ödemelisiniz ve her yıl 2.500 dolar ücreti bulunmaktadır ve tabi ki limitsiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi