Araplar Yağı Bol Bulunca Ne Yapıyorlar ?

1.286

Arap halkının %80 – %90’nı maşallah oldukça zengin. Hatta o kadar zenginler ki, paraları harcayacak yerleri seçerken oldukça cömert davranıyorlar. Petrolden gelen zenginlikleri ile altlarındaki araçların dünya eşi benzeri yok. Bir de zengin arapların çocukları kendi ülkelerinde de yaşamıyorlar, hepsi İngiltere’de. Biz İngiltere’ye gezmek için gitmek istesek, bize vize vermeyi bırak havaalanından kovalarlar ama dededen petrol zengini olunca, arabaları ile içeri sokuyorlar. İngiltere’deki lüks araçların çoğu arap plakalı olduğunu farketmişsinizdir.

Dubai’de altın kaplamalı Ferrari’lerden tutunda, dünya üzerinde sayılı adet üretilen araçların yarısı bu bölgelerdedir. Tabi benzin sudan ucuz olunca adamların para harcadıkları tek yer lüks araçlar, eşyalar, giyiyecekler oluyor. Bu ülkelerde vatandaş zengin ama bu arada devlette zengin durumda, devlet Lamborghini, Bentley, Bugatti, Mercedes marka polis araçları ile ülkeyi koruyorlar. Adamların lükse bakar mısınız? Biz daha son 10 sene önce toros kullanırken, adamlar neler kullanıyorlar. Benim aklıma takılan bir şey daha var, tamam onlarda benzin ucuz adamların bahçesinden petrol çıkıyor, peki mesafesi yakın olan bir ülke olan Türkiye nasıl dünyanın en pahalı benzini kullanabiliyor ? Ortalama bir fiyat olsa anlarım, nakliyesi, rafinesi falan illaki fiyatı artırır ama bu kadar da olmaz.

Başka bir hevesleride vahşi hayvan besliyorlar. Evlerinde çita, kaplan, aslan ne varsa besliyorlar. Vahşi hayvan beslemek içinde herhalde bir oda dolusu et almak zorundalar ama ne farkeder ki adamlar zengin arkadaş. Burada insanlar 3 ayda bir et tüketirken, onlar eti besledikleri hayvanlara yediriyorlar.

Neyse arapların yağı bol bulunca nerelere sürdüklerini anlamış olduk. Darısı bizim başımıza.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi