Dünyanın En Pahalı Apple Saati

979

Apple tasarladığı telefonlarla, aksesuarlarla, bilgisayarlarla ülkemizde ve dünyada çok sayıda müşteri kitlesine erişmiş bir firmadır. Son 4 – 5 senedir giyilebilen teknoloji adı altında çıkartılan ürünler, insanları teknolojiye bağımlı hale gelmesinde büyük rol oynamıştır. Apple Watch’da bunlardan birdir.

Nedir peki bu Apple Watch? derseniz, anlatayım. Kullandığınız İphone ile senkronize edilebilen, içersinde kendine has uygulamaları bulunan, telefonunuza gelen çağrıları, mesajları gösterebilen bir ürün. Saat kısmı yani kasası aynı ama kordon kısımları farklı renklerde üretilmiş, insanların zevklerine, beğenilerine göre değiştirebildiği bir saat.

Brikk firması tarafından tasarlanan bu Apple saat, dünya üzerindeki en pahalı Apple Watch olarak piyasaya sürülmüştür. Kasa ve kordunu, 18 ayar altın ile kaplanmış ve üzerinde toplamı 11.30 karata ulaşabilen elmaslarla süslenmiştir. Kordonu, düğmeleri, çerçevesinde, özenle dizilmiş değerli taşlar mevcuttur. Kimi taşlar daha büyük kimileri de daha küçüktür.

Firmanın bu saat dışında 3 adet daha modeli bulunmaktadır. Standart, Deluxe ve Omni adını verdikleri bu 3 model sırasıyala, 795 dolar, 11.500 dolar ve 70.000 dolar fiyatlandırılmıştır.  Birbirinden farkları, üzerindeki taşların boyutları ve sayılarıdır. Standart modelinin üzerinde taş bulunmamakta sadece 18 ayar altın ile kaplanmıştır.

Toplamda 30 adet üretilen bu saatler, ister pembe, ister sarı, isterseniz de beyaz altın seçenekleri mevcut. Saatin fiyatı 115.000 dolardır. “Gösteriş ise gösteriş, teknoloji ise teknoloji” düşüncesiyle tasarlanan bu saat oldukça pahalı ama kullanışlı mı onu satın alanlara sormak lazım. Sonuçta kolunuzda 115.000 dolarlık bir saat var ve sadece saatin kaç olduğunu göstermiyor. Yeri gelicek 10 dakika, yeri gelicek yarım saat bu saat ile uğraşacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi