Alınan En Pahalı Hediyeler

1.426

Günümüzde para kazanmak çok zor ve para harcadığımız yerler oldukça fazla. En basitinden dünya üzerinde özel günler çok fazla ve insan hediye almak istiyor. Hediye alırkende en şık hediye olmasına özen gösteriyor. Şimdiye kadar bir çok hediye almışsınızdır. Peki şimdiye kadar alınmış en pahalı hediyeler nelerdir biliyor musunuz? Araba, ev, yat bunlar normal zamanda da fiyatı pahalı ürünler, özel günde alınınca pahalı hediye kategorisine sokmayalım.


İşte
şimdiye kadar alınmış en pahalı hediyeler,

25 milyon dolar değerindeki Chopard marka kol saati, bu kadar pahalı olmasının sebebi, 15 karatlık bir pembe, 12 karatlık bir mavi ve 11 karatlık bir beyaz elmasla taçlanan, 163 karatlık sarı ve beyaz pırlantalarla bezenmiş bu kol saatinde toplam 201 karat elmas kullanılmış.

Chopard 201 Karattan Oluşan Saat

Elimizden düşmeyen telefona en fazla 1000 ila 2500 Türk Lirası vermişizdir. Avusturyalı kuyumcu Peter Aloisson’un iPhone’lara özel yaptığı tasarımlardan en pahalısı ‘Kings Button’ adı verilen bu model. 138 pırlantayla süslü bu telefonun ‘geri dönüş’ tuşu ise toplam 6.6 karat elmasla yeniden oluşturulmuş. Bu cep telefonu 2.4 milyon dolar değerinde.

Peter Aloisson’un Ürettiği Kings Button İphone

Ünlü isimlerde hediye mevzusu biraz abartılı,  Wayne Rooney ve eşi Coleen, Kai’ye 500 Sterlin değerinde revize edilmiş bir oyuncak jeep hediye etti. Ünlü şarkıcı Beyonce, eşi Jay Z’e ilk babalar günü hediyesi olarak 40 Milyon dolarlık bir uçak hediye etti. Dünya’nın en ünlü çifti, Jolie, Pitt’e 1.6 Milyon Dolar değerinde bir helikopter almıştı.

Angelina Jolie’nin Brad Pitt İçin Aldığı Helikopter
Beyonce Eşi Jay-Z İçin Aldığı Uçak

Tom Cruise kızı Suri’ye 25.000 dolar değerinde, bahçesine ev satın aldı.

Tom Cruise Kızı Suri’ye Aldığı Oyuncak Ev

Özel gününüzde bu kadar pahalı hediye alsanız ne yapardınız? Ya hediyeyi kabul etmezdiniz ya da  hediyenin tadını çıkarmak kalırdı. Sizlerinde kendi bütçenize göre pahalı hediye aldığınız olmuştur. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi