Mercedes AMG GT İncelemesi

781

Yine bir alman otomobili yine bir baş yapıt. Mercedes’in 1970 yıllarında çıkardığı halk arasında “martı kanat” olarak bilinen otomobili 2013-14 senelerinde yeniden tasarlayarak SLS adı altında tekrar piyasaya sürdü.

BU SLS modeli ile aynı kasaya sahip bir diğer otomobili AMG GT’yi 2015’te görücüye çıktı. Aerodinamik açıdan mükemmele yakın bir araç olan AMG GT, 4.0 Litre V8 çift turbo beslemeli bir motora sahip. Bu güçlü motor sayesinde 503 beygir gibi muazzam bir güç üretmektedir. 0-100 kilometre hızlanması ise 3.7 saniye gibi oldukça kısa bir süredir. Son sürati, -İstanbul trafiği hariç- 308 km/s’tir.

AMG GT elektrik kontrollü 7 ileri vites kullanılmış olup, AMG Dynamic egzoz sistemi ve süspansiyonlar kullanılmıştır. Pahalı deri ile kaplanmış bir iç dizayn sayesinde, göze hitap ederken, rahatlığıda ön planda tutmuşlardır.

Son günlerde AMG GT S modelini piyasaya sürmüş olan Mercedes firması, bu araçta ekstra donanım, göz alıcı detaylar,  sabit bir arka kanat, ön ve arka tamponda kanal ve karbon fiber kullanarak aracı daha hafif ve daha gösterişli bir hale getirmeyi planlamışlardır.

AMG GT’ nin yurt dışı fiyatı 130.000 $ yani şu anki dolar kuruna göre 344.110 Türk Lirasıdır. Ülkemizde ise alınan vergi ile fiyatı artmakta olup, 1.100.000 Türk Lirası civarındadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi