Altın Kaplama “Nestle KitKat”

527

Çikolata insanların, yemekten zevk aldıkları bir şey. Nestle’nin 1935’den beri piyasaya sürdükleri KitKat, Android sistemine de ismini verdiğini görebiliyoruz. Ülkemizde ona benzer ve rakip olarak Ülker Dido çıkarılmıştır.

Japonya’da piyasaya sürülecek olan KitKat, üzeri yenilebilen altın ile kaplıdır. Genellikle KitKat’ların bir paketinde 4 adet KitKat olacak şekilde üretilmiştir ancak bu sefer geleneksel paketlerin aksine tek olarak satılacaktır. Satışı Japonya’da 8 mağaza ile sınırlı olacağı söylenmekte ve aralık ayının sonlarına doğru yani yılbaşına az bir süre kala piyasaya çıkarılacaktır. Bu satış politikası, insanların yılbaşı hediyesi olarak alacağını düşünmelerinden kaynaklanmaktadır.

Geleneksel Nestle KitKat

Nestle’nin bu özel serisi Japonya’da yeni bir şey değil. Nestle daha öncelerde, sadece Japonya’ya için, tatlı patates, cheesecake’li wasabi gibi enteresan ürünler piyasaya sürmüştür. Bu altın kaplamalı KitKat’ı deneyenler “KitKat’ın tadının aynı olduğu ve altın kısmının tadına hiçbir şey katmadığını” söylemektedirler.

Çikolatanın fiyatı ise öyle uçuk kaçık bir rakam değil sadece 16 dolara alabilme imkanınız var tabi eğer Japonya’daysanız. Aklıma takılan soru ya Japonya’da altın fiyatı çok düşük ya da kullandıkları altın beş para etmez. 🙂 Yinede almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız çünkü bu altın kaplamalı KitKat sadece 500 adet üretilecekmiş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi