Dünyanın En Pahalı 8 Yiyeceği

709

İnsanlar parayı bulunca saçmasapan  davranışlar sergilediğini hepimiz biliyoruz. İste bunlara bir örnek daha dünyanın en pahalı 8 yiyecek listesi. Çoğu yerde insanlar bir kuru ekmeğe muhtaçken bu zengin insanlar anlamsızca yemeklere dünya kadar para veriyorlar. Siz siz olun eğer birgün zengin olursanız bunlardan yiyeceğinize gidin yardıma muhtaç insanlara el uzatın, gidin hayvanlar için bağış yapın ne bilim insan olduğunuzu hatırlatan cinsten davranışlar sergileyin.

Size bu listeyi yazmamdaki amaç özenmeniz için ya da sizde günün birinde bu yiyeceklerden yemeniz şart anlamında değil, insanların ne kadar saçma davranışlar sergilediklerine şahit olun, siz yapmayın diye yazdım.

 

Mattake ya da Matsutake Mantarı (1,000 $)

Bu mantar bugün için dünyanın en pahalı mantarlarındandır. Japonya’nın kuzeyinde yetişir, yıllık hasat zamanında 1 tondan az bulunur.Toplamasında bir zorluk yoktur, ağaçlardan düşen yaprakların altında kaldığı için bulmakta zorlanılır.

 

Craftsteak’s Wagyu Ribeye Steak (2.200 $)

Etin güzel ve lezzetli olması için Omega-3 ve Omega-6 asitleri yüksek olması gerekir düşüncesiyle bu insanlar inekleri özel besinlerle besliyorlar ve onların rahat ettirmek için yeri geliyor masaj bile yapıyorlarmış. Para nelere kadir.

 

Margo’s, Malta –  Altın Pizza (2,420 $)

Bu pizzayı almak için gerçi alacağınız yokta eğer karar verirseniz 1 hafta önceden aramanız gerekmektedir. İçerisine koyulan özel  mantar uçakla restorana gider ve o zaman ki kargo fiyatı ve mantarın fiyatı ile pizzanın ücreti belirlenir. Aşağı yukarı bu fiyatlardadır. Bu yetmezmiş gibi içerisine 24 ayar altından malzemeler eklenir ve size altın bir tepside servis edilir. Sizde kendinizi lord sanarsınız.

Fleur, Las Vegas – FleurBurger (5,000 $)

Bu hamburgeri satın alırsanız tabağınızda kaz ciğeri, pahalı mantarlar ve 1995 dolumu Château Petrus şarabı eşliğinde geliyor. Çok bir numarası olmayan bir hamburger ve şimdiye kadar 26 adet satılmış. Eğer sipariş vericekseniz önceden aramanıza falan da gerek yok, gidin isteyin yiyin.

Almas Havyarı (25.000 $)

Almas havyarı İran’da son derece nadir bir besin maddesidir.24 ayar altın bir tenekede muhafaza edilir ve satan bir yer bulmakta bir hayli zordur.

Lindeth Howe, England  –  Pudding (35,000 $)

Bu tatlı yumurta şeklinde olması gerekmektedir.İçerisinde havyar, elmas, şampanya ve yenilebilir altın saçaklarıyla servis edilir. En az 2 hafta önceden sipariş vermeniz gerekir ve şimdiye kadar tam tamına 1 adet satılmıştır.

White Alba Truffle  – (160,406 $)

Bu yer mantarı diğer türlerinden pek bir fazlası yoktur.Adamın biri zamanında astronomik bir fiyatla sattığı için günümüzdeki insanlar “eskiden de bu çok pahalıydı herhalde vardır bir kerameti deyip ” yüksek fiyattan almaya devam ediyorlar.

Strawberries Arnaud  (3.95 milyon $)

Bu çilekler özel olarak bir serada yetiştirilir ve çilekler büyürken içine eklenen elmas tozu sayesinde meyveler oluşurken üzerlerindeki küçük küçük elmaslar oluşur.Şaka tabi ki bu bizim bildiğimiz çilek, adamlar içerisine eskiden 4 karatlık elmas ekliyorlarmış şimdilerde ise  7 karat pembe elmas eklemişler fiyatı böyle astronomik olmuş. Bir espirisi yok. Gidin manav Rüstem amcadan 2 kilo çilek alın, afiyetle tüketin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi