BRABUS Rocket 900 “Desert Gold”

650

2015 Dubai otomobil fuarında tanıtılan BRABUS Rocket 900 “Desert Gold” modeli, altın kaplama araçların yoğun bulunduğu bir ülkede gösterilmesi manidar olmuş. Zaten Desert Gold isminden de anlayacağımız üzere Dubai zenginlerinden başka kimse almaz.

Otomobilin göz alıcı rengi tam, Dubai zenginlerine yönelik düşünülmüş. S modeli üzerinde oyanan bu araç, 21″ siyah jantaları ile gözleri kamaştırıyor. Rengi ile uyumlu olduğu düşünülen mat siyah, otomobilin birçok yerinde görebiliyoruz. İç dizaynda da  aynı renkleri kullanan tasarımcılar, oldukça pahalı deri kullandıklarını belirtiyorlar.

Otomobil 6.3 V12 çift turbolu bir motora sahip. Bu sahip olduğu motor sayesinde 900 beygir güç üretebiliyor. 0 – 100 kilometre hızlanması 3.7 gibi saniye, bu kadar ağır bir sedan otomobili için oldukça iyi.  0 – 200 kilometre hıza ise 9.1 saniyede ulaşmaktadır. Son sürati ise 350 km/s gibi oldukça yüksek bir hızdır.

BRABUS bilindiği gibi Mercedes-Benz markasının araçlarını tekrar tasarlıyor ama kendi izlerinide araca işliyorlar. Mercedes’de bulunan krom renkli yerlerin hepsini siyah renge boyuyorlar ve kendi amblemlerini araca takıyorlar. Bu otomobilde de aynı izleri görebiliyoruz. Aracın kafalıklarına yazdıkları “900” yazısı ilede ne kadar kalite çalıştıklarının bir göstergesi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi