Dünyanın En Pahalı 10 Restoranı

967

İnsanların yaşamlarını idame ettirmesini sağlayan temel taşı olan yemek yemektir. Ateşin olduğu her yerde yemek yapılmıştır. Yemek yapmak bir sanat haline geldiği yirmi birinci yüzyılda çok fazla restoran çokça fazla aşçı ve bunları tatmak puan vermek insanları yönlendirmek için çalışan gurmeler oluşmuştur. Yeryüzünün en pahalı restoranları diye ayırılmış durumdadır. Bu restoranlar kendilerini en iyisi olduğunu seçkin gurmelere kanıtlamış durumdadır. Bunlar sırayla şunlardır;

Schloss Schauenstein / İsviçre

Bir kişinin ödeceği miktar 269 dolardır.

Michel Bras / Japonya

Yöresel tatlarını Fransız mutfağı ile harmanlayan restoran da, kişi başı yemek yemenin fiyatı 287 dolardır.

Alain Ducasse / İngiltere

Kişi  başı yemek yemek 289 dolardır.

Hotel de Ville / İsviçre

Dünyaca ünlü restoranların yıldızlarını belirleyen Michelin’den 3 yıldız alan restoran da kişi başı yemek yemek 318 dolardır.

Ithaa / Maldivler

180 dereceli manzara sunan restoranda kişi başı yemeğin fiyatı 320 dolardır.

Aragawa / Japonya

Bu restoran da yapılan etler 28 ay boyunca özenle beslenen ineklerden oluşmaktadır. Bir kişilik yemeğin fiyatı 370 dolardır.

Maison Pic / Fransa

Kişi başı – içkisiz – ödenecek tutar 445 dolardır.

Masa / ABD

Buradaki yenilen yemek bir kişi için 450 dolardır. Rezervasyonu iptal ettirmek bile 200 dolara mal oluyor.

Restaurant le Meurice / Paris

Bir kişilik yemeğin fiyatı 509 dolardır.

Kitcho / Japonya

Bir kişilik yemeğin 600 dolar tutmaktadır. Yediğiniz yemek ödediğiniz her kuruşa değecek şekilde iddialı açıklamaları vardır.
Daha fazlası bu listede kendine yer bulmak için yarışa girmiş durumdadır. Yeryüzünün en pahalı restoranları denmesi bile fiyatlarını artırmaya yetmektedir. Yeryüzünün en pahalı restoranları arasında bulunmak kolay değil hem en iyisini hem de kusursuz olarak sunmak gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi