Lamborghini Huracan İncelemesi

936

Lamborghini’nin geçen sene piyasaya çıkardığı otomobili Huracan, Gallardo modelinin yerine tasarlanmıştır. İtalyan firma araçlarına egzotik isimler koymayı bir görev haline getirmiştir. Huracan İspanyolcada kasırga anlamına gelmektedir.

 

Aslına bakılırsa Murcielago ve Gallardo’nun ayrı segmentteki araçlar olduğunu biliyoruz ve belli özellikleri dışında birbirlerine pek benzemiyorlar, iki farklı dizayn, iki farklı araç gibi ancak yeni nesillerinde bu pek de böyle olduğu söylenemez. Aventador’un kısası, biraz daha küçüğü gibi birbirlerinden pek de farklı olmayan iki tasarım. Tabi bu söylediğimiz dış görünüşü, motor ve iç dizayn hakkında diyecek bir lafımız yok.

Huracan’ın özelliklerine gelirsek, 602 beygirlik V10 bir motora sahip, 7 ileri vites ve çift debriyaj kullanılmış. 0-100 km hıza 2.5 saniye gibi çok kısa bir zamanda ulaşabiliyor. Otomobilin son sürati yaklaşık 323 km/s. Oldukça hızlı ve bir o kadar gösterişli olan Huracan, fıstık yeşili rengi ile tam bir sürüngeni anımsatmaktadır.

Aracın yurt dışı fiyatı 240.000 dolar, ülkemizdeki fiyatı ise 530.000 € yani 1.607.000 Türk Lirasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi