Lüks Tekne Kiralama

1.125

Özel günlerde, düğünlerde, nişanlarda gününüzün en güzel şekilde geçmesi için planlar, programlar yaparsınız. Eşinizin, dostunuzun ya da sevgilinizin mutlu olması için hiç bir harcamadan kaçınmak istemezsiniz. Çoğu zaman güzel bir mekanda yer ayırmanız size yetmez, özel olmasını istersiniz, bu yüzden size bir tavsiyemiz var, lüks tekne kiralamayı düşünebilirsiniz.

İstanbul’da tekne kiralamak isterseniz, boğaz tarafına gitmeniz ya da internette araştırma yapmanız yeterli. Boğazda tekne kiralama yapmak istiyorsanız, orada duran ve sadece bu kiralama için bekleyen yatlar bulunmaktadır. Yat kiralamak normal bir araç kiralamadan oldukça pahalı tabi lüks araç kiralama ile hemen hemen aynı belki tekne kiralamak daha pahalıya bile gelebilir. Tabi fiyatta önemli olan teknenin nasıl olduğudur. Siz kayık kiralarsanız her halde 1000 TL vermezsiniz. Ama 20 metre yelkenli kiralıyacağım derseniz o başka, günlük 2000€’yu gözden çıkarmalısınız.

Normal bir tekne ya da yat kiralamak ortalama 1000TL’den başlamaktadır. Gideceğiniz rota fazla şaşmaz, boğazda tur atarsınız ya da adalara falan gidersiniz.En az 2 kişi olması gerekir ve menü, rota gibi faktörler fiyatı biraz etkiler. Lüks yatlar için durum biraz daha farklıdır. Lüks yatların kiralanması yatın özelliklerine, uzunluğuna, ne kadar lüks olduğuna göre değişir. Örnek verelim 42 metre bir delüks olarak adlandırlan yatlar 4.500€’dan başlamaktadır. İstediğiniz yerlere gitmekte özgürsünüz tabi, gerekli evraklara sahipse.

Günlük tekne kiralama, lüks ve büyük yatlar için biraz zor olsada, boğazda normal yatları (normal diyorum ama görünce dibinizin düşeceği tarzda yatlardır) kiralama imkanına sahipsiniz. Olaki sevgilinizle, özel birgünü kutlayacaksınız ve sadece o gün lazım, kiralama bedeli ve artı olarak sizler için hazırlanan menünün fiyatını öderseniz, günlük kiralama yapabilirsiniz. Lazer gösterisi, Dj ya da fasıl grubu gibi ekstra hizmetlerde verilir bu tarz yatlarda ama her ekstranın bir fiyatı vardır. Ortalama her istediğiniz ekstra için 500 TL civarında bir ücret ödersiniz.

Cebinizden para çıkar zaten illaki çıkacaktır ama yat kiralarsanız, en azından her zaman yapamayacağınız ve güzel bir gün geçirirsiniz.

Not: Aklıma gelmişken söyliyeyim, eğer İstanbul’da tekne kiralayacaksanız, akşam vakti indiğiniz yeri Kabataş seçmeyin. Gece vakti orada “abi 1 TL var mı?” sorusunu çok duyarsınız ve yattan indiğiniz için peşinizide hemen bırakmazlar.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi