Lüks Araç Kiralayanların Bitmeyen Havaları

857

İstanbul’da bulunan eğlence mekanlarının önünde duran tabi hepsi değil ama bir kısmı genellikle kiralık otomobillerdir. Güzel bir mekanın valesi bana “Bu araç, – kırmızı bir Ferrari’yi göstererek – her ay en az 5 kere, farklı farklı insanlar tarafından buraya geliyor” demişti. Bizim insanlarımız böyledir, daha önce kapısından döndüğü mekanlara araç kiralayıp gider ve öyle bir hava ile içeri girer ki, sanırsın oranın sahibi, sanırsın küçük dağlar hep onun ve otomobili tam kapının önüne çekmezlerse dayanamazlar.

Bütün dünyada araç kiralamak çok yaygın bir durumdur. Siz yabancı bir ülkeye gittiğinizde, ülkeyi dolaşmak için araç kiralama yapabilirsiniz. Size daha kolay ulaşmak için hemen hemen tüm havaalanlarında 1 ya da 1’den fazla araç kiralama firması vardır. Ancak lüks araç dediğimiz Ferrari, Porsche, Lamborghini, Aston Martin gibi araçların kiralanmasıdır.

Son model lüks araçların kiralanması durumu, diğer araçlara göre biraz farklıdır. Normal bir araç kiralamada sizden istemedikleri belgeleri isterler ve elinizi kolunuzu sallayarak gidip bir Ferrari kiralayamazsınız. Daha önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Hem bir günlük kiralama imkanıda size sunmuyorlar. En az 3 gün kiralamak zorundasınız ve kira bedeli olarak, her şehre, firmaya ve kiralayacağınız modele göre değişir ancak ortalama 2.000 ile 4.000 Euro arasında ücret verirsiniz.

Ama şunuda söylemek isterim, her insan yaşamı boyunca en az 1 kere, performansı yüksek olan bir otomobil kiralamalıdır. Çünkü bu tarz arabaları almak çoğu insan için hayal, Türkiye’de taş çatlasın nüfusun %10’nu ekonomik durumu,böyle bir araca o kadar para verebilir. O yüzden dünyaya bir kere geliyoruz ve bu tarz bir araba kullanmadan gitmeyelim derim. Ama küçük dağları ben yarattım havasında dolaşmayın, 3 gün sonra yine Taksim – Kadıköy otobüs durağında bekliyeceğinizi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi