Altından Yapılmış 10 Günlük Eşya

890

Altın, zenginlik göstergesidir. Zenginler ne gümüş ne bronz ne de bakır kullanır varsa yoksa altın. Doğada bulunabilen bir madde nasıl oldu da bu kadar pahalı ve bu kadar lüks olabildi?

Eğer bir ürün yapacaksanız onu zenginler için yapıcaksınız. Ben bunu anladım, eğer sürümden kazanamayacağınız bir ürünse geliştirdiğiniz, ürünün içerisine bir yere mutlaka altın sokuşturun. Bu sayede hem ürünün fiyatını artırırsınız, hem de zenginler “bu ürünü yalnızca zengin insanlar alabilir” kafasında olurlar ve hiç zaman kaybetmezler. Bunun örneklerini rastladık, Dünyanın En pahalı 10 Uygulaması konusunda yazdığımız gibi hiç bir işe yaramayan bir ürün sadece pahalı diye alınıyor. Ne yapın ne edin ürününüzün bir yerine altın iliştiriverin.

Bu yazımızda da aynen yazdığım gibi, ürünü lüks ve gösterişli göstermek amacıyla altın kaplamışlar. Bakalım altın kaplamalı günlük eşyalar nelermiş ?

10 Altın Hap

Tobias Wong tarafından yapılan bu gereksiz ürün, zenginlerin  gösterişe ne kadar da önem verdiğini gözler önüne seriyor. Tanesi 450 dolara satılan bu haplar sadece dekor amaçlıdır. Alıp içen varsa onu bilmiyorum.

9 Altın Yüz Maskesi

Kleopatra’nın güzellik sırrı olarak, her gece yüzüne altın sürdüğü söylenmektedir. Tabi biz altın bulsak hemen bozdurmaya gideriz o ayrı ama eğer Dubai’de otele giderseniz, yüzünüze altından maske ile kaplatabilirsiniz. Fiyatı ise 1.000 dolar civarındadır.

8 Altın Puding

Daha önceki Dünyanın En Pahalı 8 Yiyeceği konusunda da yazmıştık. Adamlar puding yapmışlar, bakmışlar pek tadı tuzu yok demişlerki “içine biraz altın koyalım, görenlerde bunu bir şey sansın” 🙂 Tabi ki ole değil içerisine yenilebilen altın yaprakları koyarak yapılan bu puding 35.000 dolar fiyata satılıyor. Bu fiyatı verirseniz tadını bize de söyleyin.

7 Altın Tabut

“Dünya gelip geçici, yanına kalan 5 metre bez” diyenlere inat, tasarımcılar, altından tabut yapmışlar. Fiyatı ise 50.000 dolar. Allah rahmet eylesin giderken bile zenginler para harcıyor.

6 Altın Gömlek

Altından gömlek hangi ülke insanı yapar diye sorsak, %80 Hintliler derdiniz ve bilirdiniz. Hintli Datta Phuge, eski bir gömleği alır ve kuyumcuda 22 ayar 14.000 bin parça altın işletir. Bu gömleği sadece kendine yapmıştır ve ağırlığı 4 kg ağırlığında olduğunda dışarıda fazla giyememektedir. Fiyatı ise 250.000 dolardır.

5 Altın Tuvalet ve Tuvalet Kağıdı

Zenginlerin dışkısı bile gösterişli olacak arkadaş. Kanye West ve Kim Kardashian’ın sahip olduğu bu abartılı tuvaletin fiyatı 1 milyon dolar. Yeri gelmişken aklımdakini söyliyeyim, bu Kim Kardashian ne iş yapar arkadaş. Kadın yaratılış itibari ile vücudunun belli bir bölgesi ise ünlü oluyor, millette buna özeniyor. Her yerde kalça kısmı ile ünlü olmak isteyen kadınlarımızla doldu.

4 Altın Ağaç

Araplar Yağı Bol Bulunca Ne Yapıyorlar ? yazımızda size anlatmaya çalışmıştık. İşte tam olarak bunu yapıyorlar. Altından ağaç.7 yıldızlı  Abu Dhabi  otelinde 2010 senesinin yılbaşısında 12 metrelik altından yapılmış süslemeler ile dolu bir ağaç yapmışlar.

3 Altın Poker Fişi

Geoffrey Parker tarafından tasarlanan bu fişler, sarı gibi durmasada,  18 ayar altın ve toplamı 18 karatı bulan elmaslar ile dizayn etmış. Fiyatı ise 7.5 milyon dolar.

2 Altın iPhone

Dünyanın En Lüks Cep Telefonları konumuzda bahsetmiştik. 22 ayar altınla kaplanmış ve üzerinde toplam 30 karat kadar pırlanta bulunan bu iPhone’nun fiyatı 15 milyon dolar.

1 Altın Lamborghini

Son olarak Arap Ülkerinde son yıllarda moda olan ve zaten bu kadar parayı petrolden kazanmayanların, güçlükle karşılayabileceği bir otomobil. Fiyatı 62 milyon dolar. Aracın dışı altın ile kaplı, içerisi is platin ve pırlantalarla süslenmiştir. Adamlar hem Lamborghini almış birde onu altınla kaplamış. Hani altın kaplamasalar sorun olmayacaktı.

Not: Başlıkta günlük eşyalar dedik ama Lamborghini kimin günlük eşyasıymış, bana bi göstersenize onu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi