Dünyanın En Lüks Otomobilleri Tek Yarışta

696

Gumball 3000 olarak bilinen bu organizasyon aslında tam olarak bir yarış sayılmaz. Birinci veya ikinci olmanın hiç bir değeri yok. Tamamen eğlenmek adına yapılan bu organizasyon da insanlar, kendi araçlarıyla verilen rota boyunca 3000 mil yani 4828 km boyunca ilerliyorlar.Bu organizasyona bir form doldurarak başvurabilirsiniz.

İstedikleri yerde durmakta özgürler ancak organizasyon konaklamayı kendileri üstleniyor ve bu genellikle lüks oteller oluyorlar. Her gün için durulacak otellerin bilgisi yarışmaya katılanlara veriliyor. Bu otellere gitmemenin her hangi bir zararı yok sadece eğlenceyi kaçırıyorsunuz.Bu organizasyon tamamen zevk için yapılıyor.2011 senesinde  son varış noktası olarak Taksim seçilmişti ve dünya gözüyle bu kadar lüks aracı görmek için giden insanlarımızın sayısı oldukça fazla.

Sürücüler isterlerse araçlarına organizasyonun sağladığı reklamları albiliyor ve yol masraflarını çıkarmaya çalışıyorlar. Yolda başlarına gelebilecek olan hasarlar, benzin alımı veya trafik cezalarını -bu çoğu zaman hız limitlerini aştıkları için- araç sahipleri kendi ceplerinden ödüyor. Ancak organizasyonun sağladığı konaklama yerleri sizden hiçbir ücret talep etmiyor.

İnsanların tamamen eğlenmek için katıldıkları bu organizasyon için, bir araç ve iki kişi kontenjanı ile o sene başvuru sayısına bakılarak £30.000 – £40,000 yani 125.000 – 160.000 TL arası değişen bir ücret ödüyorlar. Takım kurabilir ve bu takımıza araçlar ekleyebilirsiniz. Tabi bunun da ayrı bir ücreti var.Bu fiyatı ödediğinizde kalınacak otellerde 2 kişilik oda sizin için ayrılıyor.Yanınızda getireceğiniz kişi ve kişiler için ayrıca para veriyorsunuz ve konaklayacağınız otellerdeki odaları organizasyon temin etmiyor yani oda parasını da siz ödemek zorundasınız. Ayrıca 21 yaş sınırı da mevcut.

Eğlenmek için oldukça fazla bir miktar. 1999 senesinden beri yapılan bu organizasyon 2016 senesinde Dublin’den başlayacak ve İstanbul’da son bulacaktır. 2016 yılı için istenilen fiyat £35.000 yani 146.000 Tl’dir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi